Gera villogott, a Fulham továbbjutott

2010.01.23. 18:31
Gera Zoltán labdája utat talált a hálóba (Fotó: Action Images - archív)
Gera Zoltán főszerepet vállalt abban, hogy a Fulham továbbjutott az FA-kupa 5. fordulójába: a magyar középpályás góllal és gólpasszal vette ki a részét a londoni gárda Accrington Stanley elleni 3–1-es győzelméből. Priskin Tamás, Kádár Tamás és Fülöp Márton együttese kiesett, Gerán kívül egyedül Gyepes Gábor örülhetett.

Öt honfitársunk is érdekelt volt az angol FA-kupa 4. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein, de közülük csak ketten, Gera Zoltán és Kádár Tamás kaptak kezdőként lehetőséget.

A Fulham középpályása, Gera gólpasszal vette ki a részét a londoniak 3–1-es győzelméből: a Premier League-ben szereplő együttes a negyedik ligás Accrington Stanley otthonában harcolta ki a továbbjutást a következő körbe.

A vendégek a 21. percben szerezték meg a vezetést, egy Damien Duff-szöglet után Gera csúsztatta tovább a labdát, a passzt követően pedig Erik Nevland vette be az Accrington kapuját.

A magyar középpályás a hajrában, a 80. percben a gólszerzők közé is feliratkozott: a tizenhatos bal oldaláról, 11 méterről talált be a kapuba, megadva ezzel a kegyelemdöfést a hazaiaknak. Gerát gólja után négy perccel lecserélték.

A Championshipben szereplő Newcastle United némi meglepetésre búcsúzott a további küzdelmektől, miután 4–2-es vereséget a szintén második ligás West Bromwich Albion vendégeként. A „szarkák" magyar védője, Kádár Tamás a 30. percben sárga lapot és tizenegyest érően szabálytalankodott, a megítélt büntetőt pedig Graham Dorrans értékesítette.

Ezzel a találattal vezettek 2–0-ra a birminghamiek, akik a második félidőben még kétszer vették be a United kapuját, a vendégek erejéből csak a szépítésre futotta. A magyar utánpótlás-válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

Priskin Tamás (Ipswich) az 58. percben lépett pályára a Southampton otthonában, de nem tudta megakadályozni csapata búcsúját, a Town 2–1-es vereséget szenvedett. Gyepes Gábor (Cardiff) is a kispadon kezdte csapata mérkőzését, azonban neki több oka volt az örömre, annak ellenére, hogy nem állt be: a walesiek 4–2-re legyőzték a Leicestert.

Fülöp Mártont nem nevezték a Sunderland mérkőzésére, így külső szemlélőként figyelhette, ahogy csapata a Portsmouth otthonában 2–1-es vereséget szenved, és így nem jut be a sorozat legjobb 16 együttese közé.

FA-KUPA
4. FORDULÓ
Southampton (III.)–Ipswich (II.) 2–1 (W. Thomas 31., M. Antonio 74., ill. Counago 90.)
Derby (II.)–Doncaster (II.) 1–0 (McEveley 88.)
Cardiff (II.)–Leicester (II.) 4–2 (Bothroyd 19., Whittingham 71., Burke 90., McCormack 93., ill. Morrison 34., N’Guessan 39.)
Notts County (IV.)–Wigan 2–2 (Hughes 26., B. Davies 41., ill. Scotland 52., Watson 83.)
West Bromwich (II.)–Newcastle (II.) 4–2 (Olsson 17., Dorrans 31. – 11-esből, 73. – 11-esből, J. Thomas 76., ill. A. Carrol 63., 90.)
Everton–Birmingham City 1–2 (Osman 56., ill. Benítez 7., Ferguson 40.)
Accrington Stanley (IV.)–Fulham 1–3 (Symes 25., ill. Nevland 21., Duff 59., Gera 80.)
Bolton–Sheffield Utd. (II.) 2–0 (Steinsson 48., Elmander 84.)
Portsmouth–Sunderland 2–1 (Utaka 42. 57., ill. D. Bent 15.)
Aston Villa–Brighton & Hove (III.) 3–2 (Delfouneso 5., A. Young 48., Delph 63., ill. Elphick 41., Forster 90.)
Wolverhampton–Crystal Palace (II.) 2–2 (D. Jones 37., Zubar 84., ill. A. Lee 3., Ambrose 49.)