FA-kupa: a visszatérő Rooneyval elődöntőben az MU

2016.04.13. 20:02
Rashford bombagólja is kellett a Manchester sikeréhez. (Fotó: Action Images)
A West Ham United és a Manchester United nem tudta márciusban eldönteni a továbbjutást az FA-kupa negyeddöntőjében (1–1). A londoni ismétlésen már felülkerekedett ellenfelén a manchesteri csapat, mely a z Evertonnal találkozik a kupa elődöntőjében.

FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉS

West Ham United–Manchester United 1–2 (Tomkins 79., ill. Rashford 54., Fellaini 67.)

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Everton–Manchester United
Crystal Palace–Watford
A mérkőzéseket az április 23–24-i hétvégén rendezik a Wembley Stadionban.

A megismételt FA-kupa-negyeddöntőt hazai csapathoz méltóan kezdte a West Ham, mely az mérkőzés első negyedórájában leginkább Dimitri Payet és Enner Valenciának köszönhetően veszélyeztetett.

A találkozó ezen szakaszában egyértelműen a hazai csapat dominált, de nem sokkal később a Manchester United is elkezdte a meccset: Randolphnak nagy bravúrral kellett hárítania Marouane Fellaini lövését.

Rendkívül nagy iramban játszottak a csapatok, hol az egyik, hol a másik gárda alakított ki helyzetet. A félidő utolsó perceinek játékára azonban rányomta a bélyegét a fokozódó eső.

A második játékrészt az MU kezdte jobban, a nagy nyomásnak pedig rövidesen meg is lett az eredménye. Marcus Rashford gyönyörű cselt bemutatva helyzetbe hozta magát, majd tanári módon csavarta a bal felső sarokba a labdát. 0–1

Tizenhárom perccel később egy ide-oda pattogó labdába tette bele Fellaini a lábát, növelve ezzel a „vörös ördögök” előnyét. A párharc azonban itt még nem dőlt a el, Andy Carroll mesterien fejelt a kapu elé egy szögletből beívelt labdát, amire James Tomkins csapott le a leghamarabb – és szépített. 1–2

Nem sokkal később ismét betaláltak a „kalapácsosok”, de a lesen álló Kouyate miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A folytatásban még tovább küzdött az egyenlítésért a londoni a csapat, de a hétvégén (az Arsenal elleni bajnokin) láthatott kétgólos hátrányból való feltámadást nem tudta megismételni.

A Manchester Unitedre az Everton vár az FA-kupa elődöntőjében, a West Hamnek pedig a bajnoki negyedik hely megszerzése maradt az egyetlen elérhető cél a szezonban. A siker nagyon jól jött Louis van Gaal menedzsernek, akinek megmaradt a remény, hogy kupagyőzelemmel stabilizálja helyét a csapat kispadján.

90+5. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc: Rashford helyére beáll a visszatérő Wayne Rooney.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás!

89. perc: A spanyol kapus újabb bravúros hárítását követően betalál ugyan a West Ham, de les miatt nem adja meg a találatot a játékvezető.

88. perc: Egyenlítési lehetőség! Carroll immáron sokadjára nyer meg fejpárbajt, de a bólintása kevéssel elkerüli a kaput.

79. perc: GÓÓÓL!!! Tomkins találatával szépít a West Ham! Előbb Antonio próbálkozását De Geának egy spárga mozdulattal még szögletre mentette. A korner után viszont Carroll középre fejelt labdájára Tomkins érkezett.

76. perc: Schneiderlin érkezik a megsérülő Herrera helyett.

74. perc: Lanzinit Emenike váltotta.

74. perc: Herrera besárgult.

70. perc: Tovább nyomnak a "vörös ördögök". Előbb Lingardot kellett veszélyes helyen szerelni, másodpercekkel később pedig megint a hazai kapu előtt akadt helyzet.

A WHU a maihoz hasonlóan hétvégén is két gólos hátrányban állt fel az Arsenal ellen. Most viszont már nagyon kevés idő van hátra.

67. perc: GÓÓÓL!! Fellaini találatával érik a Manchester továbbjutása! Martial csapott le egy pontatlan beadásra, megpattanó lövése pedig a marokkói érintésével került a kapuba. Flipper-szerű találat.

65. perc: Jól szállt be Moses, a tőle indult akció szöglettel ért véget. A sarokrúgással most sem okoztak veszélyt a hazaiak.

62. perc: Valencia helyett Moses érkezett.

60. perc: Lingardot keresték a társak a jobb oldalon, Randolph azonban őt is és egyben a következő MU-helyzetet is megelőzte.

57. perc: Payet esett el a büntetőterületen belül, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

Blind állította meg a franciát, jó döntést hozott a játékvezető.

54. perc: GÓÓÓL!!! Rashford góljával vezet a Manchester United! Csellel hozta helyzetbe magát a támadó, majd kissé balról gyönyörű gólt ragasztott a hosszú felső sarokba.

52. perc: Kouyate gondolta úgy, hogy teszteli De Gea képességeit, a spanyol kapus állta a próbát.

51. perc: Kisebb zavar keletkezett a West Ham védelmében, de megmenekül a nagyobb baj elől.

49. perc: Az MU kezdte jobban a második játékrészt, Lingard nagy lökete eltekeredett a hazai kapu mellet.

46. perc:Folytatjuk!

45 +2. perc:Véget ért az első félidő!

45 +1. perc: Rojo és Carroll viszont már nem ilyen szerencsések, mindketten besárgulnak.

45. perc: Fosu-Mensah hátulról csúszik rá Lanzinire megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

41. perc: A kapuval szemben találja meg egy labda Rashfordot, de a fiatal támadó sután találja el.

40. perc: Ígéretes manchesteri akció végén Carrick távoli lövése elkerüli a kaput. Talán több volt ebben a támadásban.

39. perc: Nagy várakozás előzte meg Payet szabadrúgását, ez lett a leggyengébb...

35. perc: Lingardról maradnak le a hazai védők, Randolph ezúttal lábbal hárít.

34. perc: Ismét egy kontrát állít meg Carrick, a lap ezúttal elmaradt.

32. perc: Előbb Valencia, majd Payet előzi meg védőjét, de csak előbbi tudott kapura lőni.

25. perc: Carrick csak sárga lapot érően tudja megállítani a lendületben lévő Payet-t.

Payet nagyon aktív, rendre gondot okoz a bal oldalon.

23. perc: Carroll fejel le egy labdát a kapu előterében, a társai azonban nem érkeznek lövésre.

21. perc: Rashford verte meg védőjét, Tomkinsnak vetődve kell szögletre mentenie.

Átvette az irányítást a Manchester, fordulatos első 20 percet láthattunk.

20. perc: Fosu-Mensah a tizenhatoson belül belebonyolódott a saját cseleibe, felszabadítottak a védők.

18. perc: Éledezik a Manchester! Fellaini tíz méterről leadott lövését Randolph bravúrral hárítja.

15. perc: Az első MU-szöglet veszélytelen volt, Blind pontatlanul adta be a labdát.

14. perc: Hosszú West Ham-akciókat követően manchesteri kontrát is láthattunk, ami hamar elhalt.

8. perc: Payet egy percen belül két szabadrúgást is elvégzett, a második veszélyesebb volt. De Gea ismét a helyén volt.

Az első tíz percben szinte csak a West Ham támadott, a vendégeknek még momentumuk sem akadt.

5. perc: Enner Valencia került ziccerbe, De Gea könnyű szerrel hárított.

3. perc: Szögletet végezhettek el a hazaiak, de nem tudtak belőle veszélyeztetni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Márciusban nem tudta kihasználni a Manchester United, hogy hazai pályán fogadhatta a West Ham Unitedet az FA-kupa negyeddöntőjében, sőt, Dimitri Payet 68. percben szerzett találatával a vendégek kerültek előnybe. Az MU-nak Anthony Martial találatával (83. perc) sikerült kiharcolni a döntetlent.

A Manchester United a Premier League-ben a tabella 5. helyén áll, egy ponttal előzi meg a West Hamet. A PL-ben ebben a kiírásban egyszer találkozott egymással a két gárda, akkor gól nélküli döntetlenre végeztek a felek.

Bár a londoniak az előző négy tétmeccsükön egyszer sem nyertek, összességében ők várják jobb előjelekkel a találkozót, hiszen február 6. óta nem találtak legyőzőre. A manchesteriek rapszodikusan szerepelnek az utóbbi hetekben, előző hét tétmérkőzésükből kettőt megnyertek, kétszer ikszeltek, háromszor kikaptak.

Az MU szurkolóinak örömteli hír, hogy a február óta sérült Wayne Rooney visszatérhet a mai mérkőzésen.