FA-kupa: továbbment a Newcastle, kétgólos előnyről bukott a Stoke City

2019.01.15. 23:28
Hiába állt fel kétgólos hátrányból a Blackburn, a végén a Newcastle örülhetett (Fotó: AFP)
A Sheffield Wednesday, a Newcastle United és a Shrewsbury Town csatlakozott kedden az angol labdarúgó FA-kupa legjobb 32 csapata közé.

Másfél héttel ezelőtt csak a hajrában tudta újrajátszásra menteni a találkozót a Newcastle United, amely ezúttal kiválóan kezdett a Blackburn otthonában: Sean Longstaff és Callum Roberts góljával (mindkét játékosnak ez volt az első találata a klub színeiben) már 2–0-ra vezetett a vendégcsapat: Csakhogy a félidő második felére kissé alábbhagyott a koncentrációja, s ezt kíméletlenül kihasználta a Rovers, így döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész mindössze egy, kaput találó lövést hozott, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben a Newcastle ismét betalált kétszer, erre pedig már nem volt válasza a házigazdának. Rafael Benítez együttesének a Watford lesz az ellenfele a következő fordulóban.

A Stoke City hiába vezetett két góllal a harmadosztályú Shrewsbury Town ellen, a parádés hajrát produkáló vendégek tíz perc leforgása alatt fordítottak, és készülhetnek a Liverpoolt kiejtő Wolverhampton elleni mérkőzésre.

ANGOL FA-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Luton Town (III.)–Sheffield Wednesday (II.) 0–1
(Nuhiu 46.)
Blackburn Rovers (II.)–Newcastle United 2–4 – hosszabbítás után (Armstrong 33., Lenihan 45+1., ill. Longstaff 1., C. Roberts 22., Joselu 105+3., A. Pérez 106.)
Stoke City (II.)–Shrewsbury Town (III.) 2–3 (T. Campbell 20., 36., ill. J. Bolton 71., Okenabirhie 77. – 11-esből, J. Laurent 81.)