FA-kupa: nehezen nyert az Arsenal, gálázott a Man. City

2016.01.30. 18:02
Chambers gyönyörű góljával szerzett vezetést az Arsenal (Fotó: Action Images)
A címvédő Arsenal 2–1-re nyert a Championshipben szereplő Burnley ellen az FA-kupa 4. fordulójában. A Manchester City könnyedén, négy góllal múlta felül a Premier League kiesőjelöltjét, az Aston Villát.

Arsenal–Burnley (II.) 2–1

A hazaiak a 19. percben Calum Chambers góljával szereztek vezetést. Alexis Sánchez passzolt csapattársához, aki 15 méterről, jobb külsővel a hosszú felsőbe tekert. 1–0

A Burnley nem adta fel, és a 30. percben egyenlített. Tendayi Darikwa beadását követően Sam Vokes fejelt az ötösről a kapu bal alsó sarkába. 1–1

A második félidőre felszívta magát az Arsenal, és ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben remek kontra végén – Oxlade-Chamberlain centerezése után – Alexis Sánchez, visszavette a vezetést az ágyúsoknak. 2–1

A 2014–2015-ös idény kezdete óta csak Saido Berahino (8) szerzett több gólt az FA-kupában, mint Alexis Sánchez (5).

A 95. percben Theo Walcott előtt óriási lehetőség nyílt arra, hogy egy góllal pontot tegyen a mérkőzés végére, de Tom Heaton, a Burnley kapusa levadászta a labdát a lábáról.

Az Arsenal legyűrte a Burnleyt az FA-kupa 4. fordulójában (Fotó: Action Images)

Aston Villa–Manchester City 0–4

Gálázott a Manchester City a Premier League sereghajtója, az Aston Villa ellen: a 19 éves, nigériai Kelechi Iheanacho mesterhármasával és Raheem Sterling góljával győzött a manchesteri klub.

Iheanacho a harmadik olyan játékos a Manchester Cityben, aki triplázik a 2015–2016-os szezonban, Sergio Agüero és Raheem Sterling mellett.

A League One 20. helyén álló Shrewsbury Town meglepetésre legyőzte a Championshipben jelenleg hetedik Sheffield Wednesdayt és bejutott az FA-kupa nyolcaddöntőjébe.