FA-kupa: nehezen nyert az Arsenal, gálázott a Man. City

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.01.30. 18:02
null
Chambers gyönyörű góljával szerzett vezetést az Arsenal (Fotó: Action Images)
A címvédő Arsenal 2–1-re nyert a Championshipben szereplő Burnley ellen az FA-kupa 4. fordulójában. A Manchester City könnyedén, négy góllal múlta felül a Premier League kiesőjelöltjét, az Aston Villát.

Arsenal–Burnley (II.) 2–1

A hazaiak a 19. percben Calum Chambers góljával szereztek vezetést. Alexis Sánchez passzolt csapattársához, aki 15 méterről, jobb külsővel a hosszú felsőbe tekert. 1–0

A Burnley nem adta fel, és a 30. percben egyenlített. Tendayi Darikwa beadását követően Sam Vokes fejelt az ötösről a kapu bal alsó sarkába. 1–1

A második félidőre felszívta magát az Arsenal, és ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben remek kontra végén – Oxlade-Chamberlain centerezése után – Alexis Sánchez, visszavette a vezetést az ágyúsoknak. 2–1

A 2014–2015-ös idény kezdete óta csak Saido Berahino (8) szerzett több gólt az FA-kupában, mint Alexis Sánchez (5).

A 95. percben Theo Walcott előtt óriási lehetőség nyílt arra, hogy egy góllal pontot tegyen a mérkőzés végére, de Tom Heaton, a Burnley kapusa levadászta a labdát a lábáról.

Az Arsenal legyűrte a Burnleyt az FA-kupa 4. fordulójában (Fotó: Action Images)
Az Arsenal legyűrte a Burnleyt az FA-kupa 4. fordulójában (Fotó: Action Images)

Aston Villa–Manchester City 0–4

Gálázott a Manchester City a Premier League sereghajtója, az Aston Villa ellen: a 19 éves, nigériai Kelechi Iheanacho mesterhármasával és Raheem Sterling góljával győzött a manchesteri klub.

Iheanacho a harmadik olyan játékos a Manchester Cityben, aki triplázik a 2015–2016-os szezonban, Sergio Agüero és Raheem Sterling mellett.

A League One 20. helyén álló Shrewsbury Town meglepetésre legyőzte a Championshipben jelenleg hetedik Sheffield Wednesdayt és bejutott az FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

ANGOL FA-KUPA

4. FORDULÓ
Arsenal–Burnley (II.) 2–1
Aston Villa–Manchester City 0–4
Bolton Wanderers (II.)–Leeds United (II.) 1–2
Bury (III.)–Hull City (II.) 1–3
Crystal Palace–Stoke City 1–0
Nottingham Forest (II.)–Watford 0–1
Oxford United (IV.)–Blackburn Rovers (II.) 0–3
Portsmouth (IV.)–AFC Bournemouth 1–2
Reading (II.)–Walsall (III.) 4–0
Shrewsbury Town (III.)–Sheffield Wednesday (II.) 3–2
West Bromwich Albion–Peterborough United (III.) 2–2
KORÁBBAN
Derby County (II.)–Manchester United 1–3
Colchester United (III.)–Tottenham 1–4

Döntetlen végeredmény esetén megismételt mérkőzést játszanak a csapatok.

Legfrissebb hírek

Rátaposott az Atlético címerére az Arsenal játékosa, látni kell Simeone reakcióját!

Bajnokok Ligája
2026.04.30. 15:50

Joggal dühöng az Arsenal? – „A VAR-nak ki sem kellett volna hívnia a játékvezetőt”

Bajnokok Ligája
2026.04.30. 08:57

BL: Jogosan vonták vissza az Arsenal javára megítélt 11-est? Szavazzon!

Bajnokok Ligája
2026.04.30. 07:24

Mikel Arteta: Elfogadhatatlan, hogy visszavonták a második tizenegyesünket

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 23:53

Döntetlen az Atlético Madrid és az Arsenal BL-elődöntőjének első felvonásán

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 23:00

Griezmann, Lookman és Álvarez rohamoz az Atletinél az Arsenal ellen

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 19:57

Meg lehet állítani a Bayern támadósorát, vagy az Arsenal szögleteit? – a BL-elődöntős csapatok legnagyobb erősségei és gyengeségei

Bajnokok Ligája
2026.04.28. 11:12

A Chelsea lesz a Manchester City ellenfele az FA-kupa-döntőben

Angol labdarúgás
2026.04.26. 18:10
Ezek is érdekelhetik