FA-kupa: kiesett a Boro, nehezen ment tovább a Wolves

2019.02.05. 22:46
Az angol FA-kupa legjobb 16 csapata közé jutásért négy párharcban is megismételt mérkőzés döntött a továbbjutó kilétéről. A legnagyobb meglepetést a negyedosztályú Newport County szállította, amely legyőzte a másodosztályban a feljutásért küzdő Middlesbrough-t, és készülhet a Manchester City ellen a legjobb nyolc közé jutásért.

Alaposan megszenvedett a továbbjutásért a Wolverhampton, amely hamar vezetést szerzett a harmadosztályú Shrewsbury Town ellen, de az első félidő hosszabbításának hatodik percében már egyenlítenie kellett az élvonalbeli csapatnak, amely a második félidőben aztán kiharcolta a továbbjutást.

A szintén másodosztályú Brentford és QPR a papírformának megfelelően érvényesítette a hazai pálya előnyét, és biztosította helyét a legjobb tizenhat között.

ANGOL FA-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Newport County (IV.)
–Middlesbrough (II.) 2–0 (Willmott 47., Amond 67.)
Wolverhampton Wanderers–Shrewsbury Town (III.) 3–2 (Doherty 2., 45+6. Ivan Cavaleiro 62., ill. Bolton 11., Laurent 39.)
Queens Park Rangers (II.)–Portsmouth (III.) 2–0 (Wells 70., M. Smith 77.)
Brentford (II.)–Barnet (V.) 3–1 (Canós 7., Jeanvier 32., Maupay 71., ill. Tutonda 71.)