FA-kupa: Kane megsérült, a Tottenham hat gólt vágott

2017.03.12. 16:56
Harry Kane megsérült a Millwall ellen (Fotó: AFP)
Az angol FA-kupa negyeddöntőjében a Tottenham 6–0-ra legyőzte a harmadosztályú Millwallt. A hazaiaknál Szon Hung Min három gólt szerzett, Harry Kane pedig megsérült.

Nem indult jól a találkozó a Tottenham számára: a tizedik percben bokasérülés miatt Harry Kane-t le kellett cserélnie Mauricio Pochettinónak. A helyére a dán Cristian Eriksen állt be, aki bő húsz perccel később megszerezte a vezetést a Premier League-csapat számára.

A folytatásban a dél-koreai Szon Hung Min – akit a helyi tudósítások szerint a vendégszurkolók rasszista bekiabálásokkal zargattak – kétszer betalált, majd Dele Alli és a csereként beállt Vincent Janssen volt eredményes. A legutóbbi szezonban holland gólkirály Janssennek ez volt az első akciógólja a Tottenham színeiben.

A végeredményt Szon állította be a 92. percben – megszerezve ezzel saját maga harmadik találatát. Szon az FA-kupa mostani kiírásában hatodszor volt eredményes.

FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Tottenham Hotspur–Millwall (III.) 6–0 (Eriksen 31., Szon 41., 54., 92., Alli 72., Janssen 80.)
HÉTFŐN
20.45: Chelsea–Manchester United (Tv: Sport1)
SZOMBATON
Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)
Middlesbrough–Manchester City 0–2