A Chelsea meg sem állt öt gólig a Manchester City (II) ellen

2016.02.21. 17:00
A tartalékos Manchester Cityt öt góllal hazaküldő Chelsea könnyedén jutott tovább a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Chelsea–Manchester City 5–1 (1–1)
London, Stamford Bridge, 41 594 néző. Vezette: Marriner
Chelsea: Courtois – Azpilicueta, G. Cahill, Ivanovics, Baba Rahman – Fabregas, Obi Mikel (Matics, 82.) – Pedro (Oscar, 70.), E. Hazard, Willian – Diego Costa (B. Traoré, 70.). Menedzser: Guus Hiddink
A kispadon:
Begovics (k.), Miazga, Loftus-Cheek, Rémy
Manchester City: Caballero – Zabaleta, Adarabioyo, Demichelis, Kolarov – Fernando (Humphreys, 78.), A. García, M. García, Celina (Barker, 53.) – Iheanacho, Faupala. Menedzser: Manuel Pellegrini
A kispadon:
Hart (k.), Clichy, Kompany, Fernandinho, Sterling
Gólszerző: Diego Costa (35.), Willian (48.), G. Cahill (53.), E. Hazard (66.), B. Traoré (89.), ill. Faupala (37.)

A kispadon:
A kispadon:

A sok sérült és a közelgő Bajnokok Ligája-mérkőzés miatt eleve feladta a Chelsea elleni idegenbeli FA-kupa-nyolcaddöntőt Manuel Pellegrini, a Manchester City menedzsere. Amikor kihirdette a Caballero – Zabaleta, Adarabioyo, Demichelis, Kolarov – Fernando, A. García, M. García, Celina – Iheanacho, Faupala kezdőcsapatot, csak úgy égett a fogadóirodák és az online közvetítő rendszereket készítő cégek munkatársai keze alatt a munka: előbbiek gyémántáron kezdték mérni a City esélyeit, utóbbiak meg hét játékost varázsoltak fel a profik közé az U21-esek közül.

A Chelsea-kezdő híven tükrözte Guus Hiddink hozzáállását az FA-kupához, a két menedzser nyilatkozatait lásd lentebb, és tulajdonképpen ezzel el is dőlt a mérkőzés már azelőtt, hogy elkezdődött volna – a zseniálisan futballozó Eden Hazard kiosztott három gólpasszt, majd maga is betalált.

Emeljük ki a citysta fiatalok közül az egyenlítő gólt kiharcoló David Faupalát, az ismét gólpasszt adó Kelechi Iheanachót, de legfőképpen a néha már a fiatal Rio Ferdinandot vagy John Terryt idéző Tosin Adarabioyót. Érdekes, hogy a kapott gólok előtt rendre az „öregek” Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Martín Demichelis, Alekszandar Kolarov és Fernando hibázták a legnagyobbat.

A Chelsea-nek belefért az is, hogy a Oscar büntetőt rontson, a szintén csereember, a 11-est kiharcoló Bertrand Traoré pedig a kapufára lője Hazard sokadik pazar passzát – de a vége mégis 5–1 lett, mert Traoré látványos gólt fejelt a hajrában.

Nagyon-nagyon messze áll a tartalékos City a feljövőben lévő Chelsea-től…

KORÁBBAN

Tottenham Hotspur–Crystal Palace 0–1 (Kelly 45.)
Blackburn Rovers (II.)–West Ham United 1–5 (Marshall 20., ill. Moses 26., Payet 36., 92., Emenike 64., 85.)
Bournemouth–Everton 0–2 (Barkley 56., Lukaku 77.)

Arsenal–Hull City (II.) 0–0
Reading (II.)–West Bromwich Albion 3–1 (McShane 59., Hector 72., Lucas Piazon 94., ill. D. Fletcher 54.)
Watford–Leeds United (II.) 1–0 (Wootton 53. – öngól)

Shrewsbury Town (III.) vagy Manchester United–West Ham United
A mérkőzéseket a március 12–13-i hétvégén rendezik.

Ha csak 2 gólpasszt írunk is neve mellé, Hazard korábbi 24 meccsén szerzett összesen 3 kanadai pontot. Mint ma.

A City az FA-ben utoljára 2000-ben kapott ennyi gólt, az akkor még bombaerős Leedstől.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc MICSODA GÓL! Oscar bal oldali beadását az ötös rövid sarka elől BERTRAND TRAORÉ nagy ívben a túlsó felsőbe fejeli. A kapunak háttal felugorva, Ada mellől: 5–1!

87. perc Kolarov 23 méteres, ballábas bombáját vetődve eltanácsolja a bal alsó elől a vetődő Courtois.

82. perc
Mikel le, Nemanja Matics be.

81. perc
Hazard jobb oldali beadását Traoré hétről ballal estében a jobb oldali kapufa tövére perdíti. MAJDNEM ÖT!

78. perc Cameron Humphreys
be, Fernando le.

77. perc
M. García 15 méteres lövését blokkolja elvetődve az ötös előtt Ivanovics.

75. PERC OSCAR JOBBAL A JOBB SAROK FELÉ EMEL, FÉLMAGASAN, CABALLERO VETŐDVE KIÜTI A LABDÁT!

74. perc Demichelis nagyot lök az ötös bal sarka előtt Traorén, 11-es!

72. perc Oscar talál a 16-os elől nem sokkal a bal felső mellé, majd Cahill menetrendszerűen lesérül.

70. perc Costa és Pedro le, Bertrand Traoré és Oscar be.

69. perc
Iheanacho sarkaz az ötösről, de Courtois figyel.

2014 tavasza óta nem adott két asszisztot egy meccsen a belga, de a harmadik assziszt is az övé, nem pedig Fernandóé, mert öngólpassz csak közvetítéseinkben szokott létezni.

Ez a Chelsea 8. idénybeli szabadrúgásgólja, topligás rekord!

66. PERC EDEN HAZARD BÜNTET: jobbal a bal alsóba varázsolja a labdát. 4–1, Caballero jobbra mozdult.

65. perc Hazard belelendül, Martín Demichelis buktatja a 16-os előtt, 19 méterre a kaputól.

63. perc Hazard passzát Fabregas jobbal 24-ről a jobb alsó mellé lövi.

58. perc
Demichelis ment a cselezgető Hazard elől, majd kivágja a kapu elől Pedro jobb oldali beadását is.

GÓLVIDEÓK ITT!

53. perc Brandon Barker be, Celina le.

53. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK! Hazard bal oldali beadását az ötös elől Fernando GARY CAHILLHEZ teszi jobbal, a védő meg jobbal laposan a kapu közepébe lő, a kapus bal keze mellé. Caballero is benne van kicsit: 3–1!

52. perc
Willian kiugratja bokából a jobbon pedrót, Demichelis szereli, becsúszva.

48. PERC HAZAI GÓLLAL! Willian sprintel nagyot egy labdaszerzést követően, jobbra, Hazardhoz passzol, aki zseniálisan futtatja a brazil szélsőt, WILLIAN meg jobbal az ötös jobb sarka elől okosan a túlsó alsóba gurít, a kapufa mellé. 2–1!

46. PERC FOLYTATJUK!

Mai eredmények:

Korábban:

A BBC értesülései szerint az angol Labdarúgó-szövetség (FA) az élvonalbeli klubok kérésének eleget téve törölheti az FA-kupa egyik hagyományos elemét: 2018-tól megszűnhetnek a megismételt mérkőzések a küzdelemsorozatban.

A Chelsea legutóbbi 29 hazai FA-meccsén csak egyszer bukott: tavaly, a Bradford ellen. Ebben az évszázadban a „kékek" már ötször is diadalmaskodtak a sorozatban.

A Manchester City hat éve nem kapott ki idegenben a kupasorozatban, három iksze volt három győzelem mellett.

Guus Hiddink még veretlen az Fa-kupában, öt meccsből ötöt nyert, közte a 2009-es finálét.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Ada blokkolja az ötös elől Willian 23 méteres lövését is, majd kivágja a kapu torkából Pedro balos beadását is.

43. perc Zabaleta ismét hamar eldől, Pedro lőhet az ötös bal sarka elől, de Ada közbelép, blokkol.

40. perc NAGY VÉDÉS! Hazard ismét remekül ad be balról, de Pedro hatméteres, jobblábas kapáslövését balra elvetődve kikapja Caballero.

40. perc A játékvezető, Marriner nem skót, de összegyújt a pályáról pár pennyt. Bizonyíték.

Faupala, a 19 éves gall ék a tarcsiban 16 meccsen csak öt kanadai pontot gyűjtött. A nyáron érkezett ingyen a Lens-tól.

Pedig a „kékek” legutóbbi hat ezt megelőző hat FA-kupa-meccsükön ötször is kihúzták kapott gól nélkül.

37. PERC DE NEM SOKÁIG! Szép Zabaleta, Fapala, Iheanacho támadás után utóbbi ad be jobbról, Courtois hiába vetődik, nem éri el a labdát, amelyet Azpilicueta a gólvonal elől a közbelépő DAVID FAUPALA lábára rúg, a labda pedig onnan a kapu középébe röppen. 1–1!

35. PERC VEZET A CHELSEA! Fabregas kiugratja a balon Hazard-t, a ballábas beadást az ötösről DIEGO COSTA bevetődve a jobb sarokba fejeli, félmagasan. Demichelis és Kolarov közül, ennyit a rutinról: 1–0!

Iheanacho átlagban 70 percenként lő gólt ebben az idényben a felnőttek között (9 találat/628 perc). Nem mellesleg kiosztott négy asszisztot is!

33. perc Iheanacho lő ballal 24-ről a léc fölé.

32. perc
Kolarov nem figyel Hazard passza után, de szereli Pedrót végül az ötös bal sarka előtt.

30. perc Baba zseniálisan emel Pedro mellére balról, aki a levétellel kisodródik erősen balra, oda a helyzet. Egyébként lefújták les miatt, de nem volt az.

26. perc Baba bal oldali beadását röplabdás mozdulattal üti ki az ötösről és maga elől Caballero.

A Manchester City hatszor nyert és csak kétszer bukott legutóbbi 11 Chelsea elleni fellépésén.

23. perc
Pedro körömpasszát jobbal Fabregas 20-ról a bal alsóba postázná, ha nem védene nagyot vetődve Caballero.

22. perc
M. García távolija csemege Courtois-nak.

17. perc Ez igen!
Adarabioyo (a továbbiakban: Ada) szereli a tizenhatoson belül harcosan Costát és Williant is, majd nem sokra rá blokkolja Hazard 19 méteres bombáját!

Tosin Adarabayio, Cameron Humphreys, Brandon Barker, Manu García, Aleix García, David Faupala és Bersant Celina került be ma az U21-esek közül a City-keretbe.

15. perc Cahill arca véres, rájár a rúd a Chelsea-középhátvédekre. Összefejelt Faupalával: a fa, a pala és a V (Fau)-fegyver is mind kemény ugyebár. Nomen est omen.

14. perc
Caballero kikapja vetődve a jobb alsó elől Baba 17 méteres próbálkozását, majd elkapja Fabregas szögletét a kapu előtt.

13. perc KAPUFA!
Pedro háromszögez lendületből Hazard-ral, és az ötös jobb sarka elől félmagasan a túloldali kapufára emel.

12. perc Kolarov löki a levegőben Costát, majd nagy lendülettel, teljes súlyával ráesik. Ápolás.

9. perc Cahill jobb combját fájlalja. Ápolás.

Caballero, Demichelis, Fernando és Kolarov olyanok, mint tanszobás tanárok a 8. osztályban a tanítványok között.

3. perc City-helyzettel! Iheanacho indítása után kissé jobbról Faupala jobblábas, 12 méteres lövését kapja ki a bal sarok elől vetődve Courtois.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta neonzöldben.

„Csak tizenhárom felnőtt játékosom bevethető, szerdán meg játszunk a Bajnokok Ligájában, a fiataloknak élniük lehet most a lehetőséggel. Nekem mindig a következő meccs a legfontosabb, de most túl sok a sérült, kivételt teszek. Szerintem ez nem is lesz igazi meccs, persze nem elég csak pályára lépnie az ellenfélnek. Mindig is nagy jelentőséget tulajdonítottam a kupáknak, de most mindenkinek el kell gondolkodnia a történteken, hogy miért állunk ki ilyen sok fiatallal. Talán az lenne a megoldás, ha nem lesznek megismételt mérkőzések, mindenesetre a mostani helyzet miatt az FA is levonhatná a tanulságot – így a vendégmester, Manuel Pellegrini.

„Nem tartalékolunk, mert nagyon szeretnénk megnyerni az FA-kupát. Hatalmas presztízzsel bír ez a sorozat, nagy dolog megnyerni, nemcsak az angolok, de az egész világ szemében is – így a meccs előtt Guus Hiddink, aki elárulta azt is, hogy ő egyáltalán nem tervezett hosszú távra a londoniakkal.

De a „polgárok” nyertek 2013 óta két FA-kupa-meccset is a „kékek” ellen, no és egy Szuperkupa-döntőt is.

A Manchester City 14 itteni fellépésén csak kétszer nyert a PL-ben, mindkétszer négy kettőre. Ellenben a Chelsea-nél többször senki sem verte még a Cityt: 22-szer. Egyébként az Arsenallal holtversenyben.

Egy kis örökmérleg: 142 találkozó, 47 citys és 57 londoni siker, 183, ill. 200 rúgott góllal.