FA-kupa: a Swansea búcsúztatta a Manchester Unitedet!

2014.01.05. 19:22
Főhet a manchesteriek feje, búcsúztak az FA-kupától (Fotó: Reuters)
A Swansea City 2–1-re győzött a Manchester United ellen az Old Traffordon az angol FA-kupa harmadik fordulójában, és ezzel kiejtette a „vörös ördögöket” a sorozatból. Fabio 1–1-es állásnál piros lapot kapott brutális belépőjéért a 80. percben, és a vendégek Wilfried Bony 90. percben szerzett góljával továbbjutottak.

Bár a Manchester United közel járt a gólszerzéshez – Javier Hernández közelről próbálkozhatott, de célt tévesztett –, mégis a vendégek szereztek vezetést.

A 12. percben a Swansea játékosai kiválóan játszottak össze a pálya középen, majd Wayne Routledge kapott jó indítást, és a védőjét simán lefutva átemelte a labdát a kifutó Anders Lindegaard fölött. Gyönyörű találat volt. 0–1

Csak négy percig voltak előnyben azonban a vendégek. A 16. percben Alexander Büttner adta be a labdát a bal oldalról tökéletesen, és a középen érkező Javier Hernández két védő között közelről a kapuba lőtt. 1–1

A folytatásban csak helyzetekig jutottak a csapatok, gól nem született, ám a 80. percben Fabio hívta fel magára a figyelmet, de nem egy látványos megmozdulással. A brazil védő brutálisan csúszott rá José Canasra, szerencsére nem okozott sérülést, de a piros lapot így sem úszhatta meg.

A Swansea aztán a 90. percben ki is használta az emberelőnyt: Routledge nagyszerűen tolta meg a labdát Darren Fletcher mellett a tizenhatos bal oldalán, majd beadott, és az érkező Wilfried Bony nagy erővel a kapuba fejelt. 1–2

Az MU-nak válaszra már nem maradt ideje, így a Swansea továbbjutott, a „vörös ördögök" szurkolói pedig bosszanodhattak.

ANGOL FA-KUPA
3. FORDULÓ
Manchester United–Swansea City 1–2
(J. Hernández 12., ill. Routledge 16., Bony 90.)