Elképesztő gól okozta a Liverpool vesztét

2009.10.17. 18:12
Bent távoli lövése a piros strandlabdáról vágódott a tehetetlen Reina mellett a kapuba (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában Fülöp Márton együttese, a Sunderland ritkán látható góllal legyőzte a Liverpoolt. A magyar kapus a cserepadon ülte végig a találkozót. A Manchester United 2–1 megverte a Boltont, így átvette a vezetést a táblázaton.

Sunderland–Liverpool 1–0

Alig hogy elkezdődött a találkozó, hihetetlen góllal szerzett vezetést a Sunderland. Egy, a szurkolók által a pályára juttatott piros strandlabda az ötös sarkán helyezkedett el, amikor Darren Bent távolról lövésre lendítette lábát. Nagy erejű próbálkozását, úgy tűnt, könnyedén hárította volna Reina, ám a löket útjában álló strandlabdán megpattant a labda, és a tehetetlen kapus mellett a hálóban kötött ki. 1–0.

Bent az idény előtt érkezett a Tottenhamtől, s az eddigi kilenc mérkőzésen szerzett nyolc góljával szépen törleszti az érte kifizetett nagyságrendileg 10 millió fontot.

A találkozó hazai lehetőségekkel folytatódott, előbb Steed Malbranque, majd ismét Bent került helyzetbe, azonban ekkor már kevesebb sikerrel jártak, így 1–0-s állás mellett érkeztek a csapatok a félidő hajrájához.

Ekkor mindkét csapat betalálhatott volna még, ám Bent kicsivel a kapu mellé, Spearing pedig valamivel a kapu fölé lőtt.

A második játékrész büntetőgyanús esettel kezdődött, majd hazai lehetőségekkel folytatódott, ám hiába alakult ki veszély Bent, Malbranque és Henderson révén is több alkalommal a liverpooli kapu előtt, újabb gól már nem esett. Győzelmével a Sunderland megelőzte a Liverpoolt, és feljött a hetedik helyre.

Manchester United–Bolton 2–1

A Manchester a Sunderlandhez hasonlóan már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést: Evra bal oldali beadását ügyetlenkedte saját kapujába Zat Knight – öngól. 1–0.

Egyből a vezető gól után ismét betalálhatott volna a hazai együttes, ám Evans fejesét nagy bravúrral hárítani tudta Jääskeläinen. Ezt követően az igen aktív Dimitar Berbatov a mérkőzés során először – de nem utoljára – próbálkozott akrobatikus mozdulattal bevenni a Bolton kapuját, ám Michael Owen hátáról az alapvonalon túlra pattant a labda.

A rendkívül eseménydús első félidő 33. percében növelte előnyét a címvédő: Antonio Valencia kényszerítőzött Gary Neville-lel, majd 13 méterről a bal sarokba lőtt. 2–0.

A második játékrész elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám Knight, Owen, Berbatov és Matthew Taylor is hibázott, így 60 perc játék után maradt a kétgólos különbség.

A 71. percben Ivan Klasnic Edwin van der Sarral szemben szabálytalankodott mielőtt a kapuba talált volna, ám négy perccel később Kevin Davies beadását követően Taylor már szabályos gólt szerzett, izgalmassá téve a hajrát. 2–1.

Újabb találatot azonban, bár három hatalmas lehetősége is volt, már nem ért el a Bolton, így a Manchester United ha nehezen is, de győzött hazai pályán, sikerével pedig feljött az első helyre a táblázaton.

A Tottenham és az Arsenal is legyőzte a tabella hátsó részében található ellenfelét, így mindketten Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyen állnak.

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Arsenal–Birmingham 3–1 (Van Persie 16., Diaby 18., Arsavin 84., ill. Bowyer 38.)
Everton–Wolverhampton 1–1 (Biljaletdinyov 88., ill. Doyle 76.)
Manchester United–Bolton 2–1 (Knight 5. – öngól, Valencia 33., ill. M. Taylor 75.)
Portsmouth–Tottenham 1–2 (Boateng 59., ill. L. King 29., Defoe 45.)
Stoke City–West Ham United 2–1 (Beattie 11. – 11-esből, 69., ill. Upson 34.)
Sunderland–Liverpool 1–0 (D. Bent 5.)