Élen a Chelsea, újra kikapott az Arsenal

2010.02.07. 19:05
Didier Drogba ismét nyerőembernek bizonyult (fotó: Reuters)
A Chelsea Didier Drogba első félidőben szerzett két találatával 2–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának londoni derbijén. A „kékek” megőrizték bajnoki veretlenségüket hazai pályán a szezonban, és visszavették a vezetést a Manchester Unitedtől a pontvadászat élén.

Kísértetiesen hasonlított az Arsenal Chelsea elleni mérkőzésének első félideje a múlt heti Manchester United elleni rangadóéhoz, azzal a különbséggel, hogy a „kékek” már a találkozó elején megszerezték a vezetést.

Carlo Ancelotti együttese gyakorlatilag az első helyzetét kihasználta a nyolcadik percben. Bal oldali szöglet után John Terry csúsztatta meg a labdát az ötös sarkán, majd a hosszú oldali kapufánál Didier Drogba pofozta be közelről a hálóba azt. 1–0

A Chelsea csapatkapitányán különösebben nem látszott egyébként, hogy az egész szigetországi sportsajtó az ő nevétől volt hangos a hét közben magánéleti botránya miatt, jól vezényelte csapata hátsó alakzatát, a szurkolók pedig „Terry csapata” feliratokkal álltak ki kedvencük mellett.

Az Arsenal a Manchester elleni találkozójához hasonlóan meddő mezőnyfölényben játszott, jobbára a Chelsea térfelén tartotta a labdát, Andrej Arsavin ismét kihagyott egy nagy helyzetet, a „kékek” pedig – akárcsak a „vörös ördögök” – jól kontráztak, és a 23. percben kettőre növelték az előnyt.

Frank Lampard vezette fel a labdát középen, s bár az „ágyúsok” létszámban megvoltak, rosszul helyezkedtek, így a jobb oldalon Drogba üresen kapta a labdát, majd befelé cselezve elment Gaël Clichy és Thomas Vermaelen mellett is, és a kapuba bombázta a játékszert. 2–0

A játék képe nem változott sokat a folytatásban sem, a piros-fehérek néhol elöl, néhol hátul tűntek tanácstalannak – jellemző volt a jelenet, amikor az egyik vendégjátékos nagy igyekezetében szerelési kísérlet közben csapattársát rúgta fel…

A második félidő közepi statisztika szerint az Arsenalnak több lövése volt, mint a „kékeknek”, ám ezek szinte mindegyike a „felejthető” kategóriába volt sorolható, amikor pedig kellett – mint az első félidőben Arsavin lövésénél vagy a második játékrészben Cesc Fabregas szabadrúgásánál –, Cech volt résen. Hiába állt fel többször is amolyan „kézis” módra az Arsenal a hazaiak kapuja előtt, az „ágyúsok” nem tudták áttörni a védekező falat.

Sőt Drogba mesterhármasához csak centik hiányoztak, miután a hajrában az elefántcsontparti támadó 25 méterről leadott szabadrúgása a keresztlécről pattant le, így maradt a 2–0.

A Chelsea visszavette a vezetést a tabellán, az Arsenal hátránya kilenc pont az éllovassal szemben.