Dzeko győztes gólja után az ezüst kapujában a Man. City

2013.05.07. 22:50
Dzeko góljával nyert a Manchester City, amely harmadiknál rosszabb már nem lehet (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Manchester City Edin Dzeko góljával 1–0-ra legyőzte a West Bromwichot, a Swansea City pedig 3–2-re nyert a Wigan otthonában.

Egyik csapat sem a legjobb előjelekkel várta a találkozót, a Manchester City csak gól nélküli döntetlent játszott a hétvégén a Swansea vendégeként, a West Brom pedig hiába vezetett kétszer is, végül kikapott a már kiesett Readingtől.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése, és egymás elleni közelmúltbeli formája is egyértelmű City-fölényt mutatott, a 2. helyen álló címvédő a legutóbbi hat találkozásuk során ötször is legyőzte a nyolcadik pozícióban tanyázó birminghamieket – egy döntetlen mellett.

Ennek ellenére a vendégek kezdtek aktívabban, és Lukaku révén kétszer is veszélyeztettek a találkozó elején, de sem mellészálló távoli lövése, sem fejese nem eredményezett gólt.

A házigazda a félidő derekán kezdett éledezni, Kolarov beadása után Rodwell lőtt az égbe, majd Nasri beadását csúsztatták ki Dzeko elől a védők.

Az első fél órában még Dawson lőtt az égbe, mielőtt Rosenberg lehetőségénél Hart avatkozott jól közbe, aztán a 32. percben Nasri keresztlabdája után Milner lőtt nagy helyzetben a bal felső sarok fölé-mellé.

Pillanatokkal később a sokadik veszélyes bal oldali beadás után nem tudott tisztázni a vendégvédelem, Tévez pedig 19 méterről telibe lőtte a lécet.

A hazai nyomás a 35. percben érett aztán góllá: Tévez lépett ki a jobb oldalon a leshatárról, az alapvonalhoz érve középre adott az ott érkező Dzeko pedig 12 méterről, kapásból a kapu bal oldala irányába lőtt, a kapus már csak hozzáérni tudott (1–0).

Tévez szezonbeli 8. gólpasszát adta a bajnokságban, ezzel egyéni rekordot döntött a Premier League-ben.

A félidő hajrájában előbb Rodwell lövéseit blokkolták a West Brom játékosai, majd Milner is lőtt egy kapufát, 20 méterről a bal oldali külső szélét találta el, majd Rodwell még egy fölé szálló lövéssel jelentkezett, így 1–0-val fordultak a felek.

A második játékrész elején Rosenberg kapufája után Jones fejesét védte Hart, majd Morrison lapos próbálkozásánál paskolt szögletre a City kapusa.

A 63. percben Rodwell gyarapította még kettővel kihagyott helyzeteinek számát, előbb Tamas blokkolta lövését, majd másodjára, éles szögből sem tudta bevenni Myhill hálóját.

Az utolsó negyedóra nyitányán Rosenberg emelését védte Hart, majd Jones lőtt pont a védőkbe óriási helyzetben mielőtt Lukaku passza után Long lőtt kevéssel mellé, egyenlítő gól így nem esett, sőt, a végén még Dzeko és Barry is bebiztosíthatta volna a sikert – Myhill azonban mindkétszer védett.

A Manchester City így végül 1–0-ra győzött, és 1993. augusztus 24. óta veretlen hazai pályán keddi mérkőzéseken.

A másik keddi mérkőzésen a hét mérkőzés óta nyeretlen Swansea 3–2-re nyert a kiesés elől menekülő Wigan otthonában, így matematikailag is bebiztosította bennmaradását.