Diego Costa folytatta a gólok gyártását, újra nyert a Chelsea

2014.09.27. 18:00
Diego Costa (balra) és Willian egyaránt gólt szerzett szombaton a Chelsea-ben (Fotó: Reuters)
A veretlen Chelsea hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának szombati játéknapján, ezzel megerősítette pozícióját a tabella élén. A Manchester United – az első gólt szerző Wayne Rooney szünet utáni kiállítása ellenére – 2–1-re legyűrte a West Hamet az Old Traffordon, míg a Manchester City előbb elherdálta kétgólos előnyét a Hull City vendégeként, de végül 4–2-re győzött.

CHELSEA–ASTON VILLA 3–0

Oscar jobblábas közeli lövéssel gyorsan megszerezte a vezetést a londoniaknak, csakhogy az első félidő hátralévő részében az Aston Villa remek védőjátékkal „megmagyarázta”, miért is várta a meccset a tabella harmadik helyén.

A második félidő elején aztán Diego Costa fejjel növelte az előnyt, amivel nemcsak megelőlegezte csapatának a győzelmet, hanem – egymeccsnyi „hallgatás” után – tovább folytatta nyomulását a gólkirályi címért (jelenleg nyolc találattal viszi a prímet).

A Costa félig-meddig blokkolt lövését követő kipattanóból Willian közvetlen közelről terelte be a harmadik gólt – José Mourinho csapata végül magabiztos győzelmet aratott.

Chelsea–Aston Villa 3–0

HULL CITY–MANCHESTER CITY 2–4

Sergio Agüero már a 7. percben meglőtte „szokásos” idegenbeli gólját (a legutóbbi 12 vendégeskedése során 10-szer talált a kapuba), és kisvártatva Edin Dzeko egy felső sarkos lövéssel megduplázta az előnyt. Mielőtt a vendégek kényelmesebb játékra rendezkedhettek volna be, Eliaquim Mangala a saját kapujába fejelt egy beadást.

A nyáron igazolt francia védő megpróbáltatásai nem értek véget: a 32. percben ő követte el azt a sárga lapot is hozó szabálytalanságot Abel Hernándezzel szemben, amelyből az uruguayi büntetett – és máris 2–2 volt az állás.

A mozgalmas első félidőt rövid gólcsend követte, de várható volt, hogy a City nem nyugszik bele az újabb pontvesztésbe: a 68. percben David Silva szombati második előkészítéséből Dzeko újra vezetést szerzett a vendégeknek (Silva a 41. gólpasszát adta a Cityben, jó ideje az övé a klubcsúcs).

S ha már a hajrára beállt Frank Lampard, sorozatban a harmadik meccsén ő is a kapuba talált – közelről lőtt gólja tette biztossá, hogy a City véget vetett három forduló óta tartó nyeretlenségi szériájának.

Watch more Football videos on Frequency

MANCHESTER UNITED–WEST HAM UNITED 2–1

A „vörös ördögök” szurkolói február óta várakoztak, hogy Wayne Rooney és Robin van Persie egyaránt betaláljon egy bajnoki mérkőzésen. Szombaton a 22. percre teljesültek vágyaik: az 5. percben Rooney talált be Rafael beadásából, majd Van Persie következett Radamel Falcao előkészítését követően. Az eredményes kezdés után váratlanul visszaesett a manchesteriek játéka, és a 36. percben Diafra Sakho fejjel szépített.

A fordulás után is nyílt volt a meccs, különösen azt követően, hogy az 59. percben a Stewart Downingnak igen csúnyán odalépő Rooney piros lapot kapott (az angol válogatott támadó 2009 márciusa óta először kapott piros lapot a Premier League-ben).

A hátralévő időben a „kalapácsosok” igencsak próbára tették az MU védelmét, ami alkalmat kínált például arra, hogy a most bemutatkozó fiatal északír középpályás, Patrick McNair megcsillantsa védekezésbeli tudományát.

Louis van Gaal csapata győzött tehát, de messze nincs még kint a gödörből – a legutóbbi öt bajnokin ez csupán a második sikere volt.

Manchester United–West Ham United 2–1

SOUTHAMPTON–QPR 2–1

Kilenc óra és 15 percnyi játékidő után újra gólt szerzett idegenbeli Premier League-mérkőzésen a QPR, de Charlie Austin szép találata csak rövid ideig kecsegtetett döntetlennel: Graziano Pelle két perc múlva belőtte a Southampton győzelmét jelentő gólt. A Soton sorozatban negyedszer nyert, és továbbra is az éllovas Chelsea legközelebbi üldözője.

CRYSTAL PALACE–LEICESTER 2–0

Mozgalmas, de sok hibával fűszerezett első félidő után hazai villámgólokkal kezdődött a második játékrész: Frazier Campbell az 51. percben közelről talált be a Leicester kapujába, majd 54. percben az ausztrál Mile Jedinak következett fejjel – az Everton idegenbeli legyőzése után újra három pont került a Crystal Palace puttonyába.

SUNDERLAND–SWANSEA 0–0

Voltak lehetőségei a gólszerzésre, mégis nyeretlen maradt a Sunderland, pedig Ángel Rangel kiállítása miatt az utolsó tíz percben emberfórban rohamozott. A „fekete macskák” az ötödik döntetlenjüket játszották, a vendég walesiek két vereség után jutottak végre ponthoz.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
6. forduló

Chelsea–Aston
Villa 3–0 (Oscar 7., Diego Costa 59., Willian 79.)
Crystal Palace–Leicester 2–0 (F. Campbell 51., Jedinak 54.)
Hull City–Manchester City 2–4 (Mangala 21. – öngól, A. Hernández 32. – 11-esből, ill. Agüero 7., Dzeko 11., 68., Lampard 87.)
Manchester United–West Ham 2–1 (Rooney 5., Van Persie 22., ill. D. Sakho 37.)
Southampton–QPR 2–1 (Bertrand 54., Pelle 68., ill. Austin 66.)
Sunderland–Swansea 0–0
Liverpool–Everton 1–1 (Gerrard 65., ill. Jagielka 90.)
Arsenal–Tottenham 1–1 (Oxlade-Chamberlain 74., ill. Chadli 56.)