Nemzetisport.hu 2012.10.28 16:58 Frissítve: 2015.03.29 01:30

Lesgól, két kiállítás: nyert a Man. United a Chelsea ellen

A Manchester United 3–2-re nyert a Chelsea otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A „vörös ördögök" villámrajtot vettek, s negyedóra elteltével már 2–0-ra vezettek. A londoni csapat azonban felállt a padlóról, s a második félidő elején egyenlített is. Braniszlav Ivanovics és Fernando Torres kiállítása után azonban nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája címvédője, de így is csak egy Javier Hernández-lesgól okozta a vesztét.

Hamar kétgólos előnybe került az MU (Fotók: Reuters)

A két együttes legutóbb még idén februárban találkozott egymással bajnoki találkozón, és akkor hiába vezetett már 3–0-ra a Chelsea, végül be kellett érnie egyetlen ponttal, hiszen a Manchester United Wayne Rooney duplájával és Javier Hernández góljával kiegyenlített.

Azt természetesen nem lehetett előre tudni, hogy a két menedzser milyen taktikával küldi pályára az övéit, de a 3. perc történései alapjaiban változtathatták meg az elképzeléseket.

Egy jobb oldali manchesteri támadás végén Robin van Persie találta telibe a kapufát, ami után a kipattanó labda David Luizról vágódott a hazai kapuba – a Stamford Bridge közönségének nagy bánatára. 0–1

A kapott gól után megpróbált kezdeményezni a hazai csapat, de egy újabb manchesteri kontra végén már kettő volt a Chelsea hátránya. A 12. percben Antonio Valencia lapos passzára ismét Van Persie robbant be, aki ezúttal „önerőből” vágta a kapuba a labdát. 0–2

Az Arsenaltól nyáron érkező holland csatár pályafutása hatodik Premier League-találatát hozta össze a Stamford Bridge-en. Ennél több gólt, szám szerint 45-öt csak az Emiratesben szerzett az élvonal stadionjai közül. Ez utóbbi adat persze azért nem számít eget rengető meglepetésnek...

A Chelsea kapott két gólt, de utána helyzeteket alakított ki, amelyeket azonban egészen a 44. percig rendre kihagyott

A második kapott találat után aztán sikerült rendeznie a sorait a Chelsea-nek, és az első félidő második felében már egyértelműen a londoniak kezdeményeztek, s bizony többször is szépíthettek volna. Mikel például kapufáig jutott, de David Luiznak és Gary Cahillnek is volt ígéretes próbálkozása, amelyet blokkoltak a manchesteri védők. Aztán a 44. percben mégis jött a szépítés.

Mata végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a labda pedig kíméletlen pontossággal tekeredett a kapu jobb oldalába. David de Gea esélytelen volt. 1–2

Nem úgy két perccel később, amikor is a spanyol kapus hatalmasat védett a honfitárs Mata ziccerénél.

SZÜNET

A második félidőben a Chelsea ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. A hazai nyomás az 53. percben érett góllá, amikor a manchesteri védelem hosszasan nem tudott felszabadítani, Mata beívelését pedig több védő szorításában Ramires fejelte a kapuba. 2–2

Aztán érkezett az újabb fordulat: Braniszlav Ivanovics utolsó emberként buktatta Ashley Youngot, ezért idő előtt mehetett zuhanyozni. A Chelsea-nek így tíz emberrel kellett küzdenie az utolsó fél órában.

Illetve örülhettek volna, ha tíz emberrel kellett volna... Öt perccel később ugyanis Fernando Torrest is kiállította Mark Clattenburg játékvezető, aki szerint a csatár feldobta magát.

Az mindenesetre biztos, hogy a spori nem lesz a Chelsea-szurkolók kedvence, ugyanis a 75. percben megadta Javier Hernández gólját, pedig a mexikói támadó lesről lépett vissza és pörgetett közelről a kapuba.

A folytatásban, kettős emberhátrányban már nem volt esélye a gólszerzésre a Chelsea-nek, a Manchester United pedig nem erőltette túlzottan a támadásokat, és rendkívül fontos győzelmet aratott.

CHELSEA–MANCHESTER UNITED 2–3

PREMIER LEAGUE
 9. FORDULÓ

London, Stamford Bridge. V: Clattenburg

CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill, David Luiz, A. Cole – Ramires, Mikel – Mata (Bertrand, 72.), Oscar (Azpilicueta, 66.), Hazard (Sturridge, 82.) – F. Torres. Menedzser: Roberto Di Matteo

MANCHESTER UNITED: De Gea – Rafael, R. Ferdinand, Evans, Evra – Carrick, Cleverley (J. Hernández, 65.) – Valencia, Rooney (Giggs, 74.), A. Young – Van Persie. Menedzser: Alex Ferguson
G: Mata (44.), Ramires (53.), ill. David Luiz (4. – öngól), Van Persie (12.), J. Hernández (75.)

Kiállítva: Ivanovics (63.), F. Torres (68.)

96. perc: Véget ért a mérkőzés, a Manchester United 3–2-re nyert és elvitte a három pontot a Stamford Bridge-ről.
93. perc: Hernández indításával Valencia lépett ki, de nagyon csúnyán eltörte a labdát az ecuadori.
92. perc: Valencia kapott sárga lapot műesésért.
90. perc: Öt perc lesz a hosszabbítás.
89. perc: Van Persie kiugratta Hernándezt a jobb oldalon, majd a Cahill-lel történt ütközés után lent maradt a földön.
87. perc: Ashley Young ugratta ki a bal oldalon Hernándezt, aki 15 méterről a kapu fölé lőtt két méterrel.
82. perc: Hazard helyére Daniel Sturridge állt be.
79. perc: Ramires távoli lövése szállt el De Gea kapuja fölött három méterrel.
76. perc: Mikel kapott sárga lapot.
75. perc: Újra vezet a Manchester United! Van Persie lövését Cech nagy bravúrral még hárította, Rafael keresztbe előtte ezután a labdát, amelyet a lesről visszalépő Hernández a kapuba passzolt. 2–3
74. perc: Ryan Giggs állt be Rooney helyére.
73. perc: Van Persie cselezgetett a tizenhatos előterében, majd ballal nagyon csúnyán a kapu jobb felső sarka mellé tekerte a labdát.
72. perc: Mata helyére Ryan Bertrand állt be.
68. perc: Kettős emberhátrányban a Chelsea! Evans becsúszását követően Torres elesett, a játékvezető szerint színészkedett, ezért második sárga lappal kiállította.

66. perc: Oscar helyére César Azpilicueta állt be.

65. perc: Cleverley helyére Javier Hernández állt be.
64. perc: Rooney tekerte a Young buktatásáért megítélt büntetőt a kapu fölé egy méterrel.
63. perc: Megfogyatkozott a Chelsea! Ashley Young lépett ki egy nagyszerű átadással, Ivanovics felvágta még a tizenhatos előtt, amiért a játékvezető kiállította a szerb védőt.
61. perc: Valencia jobb oldali beadását Rooney fejelte kapura, de egy hazai még beleért a labdába, így jöhetett Van Persie szöglete, majd a labda a pontrúgást követően Ceché lett.
60. perc: Valencia és Ramires ütközött össze egymással keményen, de mindketten folytatni tudták a mérkőzést.
58. perc: Van Persie ugratta volna ki Rooneyt, de ezúttal nem értette meg egymást a két támadó.
56. perc: Van Persie jobb oldali szabadrúgását követően Evans csúsztatta a kapu mellé a labdát méterekkel.
53. perc: Egyenlített a Chelsea! Oscar bal oldali beadását Ramires fejelte De Gea kapujának közepébe, Cleverleyt előzte meg a gól előtt. 2–2
53. perc: De Gea fogott meg egy távoli átlövési kísérletet magabiztosan.
52. perc: Valencia jobb oldali beadását David Luiz blokkolta kézzel a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt a vendégek javára, vétlennek ítélte az esetet.
51. perc: Mata próbálkozott egy hosszú indítással, de a labdát De Gea megszerezte Torres elől.
50. perc: Torres tört kapura, végül Carricknek és Evansnak együttes erővel sikerült szerelnie a hazaiak kilencesét.
49. perc: Hazard ívelt be szabadrúgást a bal oldalról, de David Luiz szabálytalankodott középen, így a Manchester jöhetett szabadrúgással.
48. perc: Oscar jobb oldali szögletét követően Mata került lövőhelyzetbe, de kísérletét sikerült blokkolnia egy vendégvédőnek.
46. perc: Van Persie jobb oldali szögletét követően Torres hozta el a labdát, de nem tudott kontrát indítani a hazai együttes.
46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
45+3. perc: Véget ért az első félidő.
45+3. perc: Mata jobb oldali szögletét fejelte ki Carrick.
45. perc: Torres talpalta le csúnyán Cleverleyt, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
45. perc: Mata lépett ki ziccerben, de nem tudta ellőni a labdát De Gea lábai között.
44. perc: Szépített a Chelsea! A Hazard buktatásáért megítélt szabadrúgást Mata tekerte gyönyörű mozdulattal a kapu jobb oldalába. 1–2
43. perc: Rooney rúgta fel Hazard-t a tizenhatos előterében, amiért sárga lapot kapott.
42. perc: Mata jobb oldali beadását követően Torres fejelt kapura, De Gea óriási bravúrral szedte ki a labdát a kapu jobb oldalánál.
41. perc: Oscar jobb oldali beadását Evans fejelte ki oldalra, majd Ashley Young szabadított fel egy kicsit kétségbeesetten.
39. perc: David Luiz végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától, de egy vendégjátékos kifejelte a labdát.
37. perc: Mata bal oldali szabadrúgása volt rettenetesen pontatlan a társai számára.
36. perc: Mata jobb oldali szögletét követően Gary Cahill fejelt kapura, de Rooneyról szögletre pattant a labda.
35. perc: Mikel beadását követően a labda Evans lábáról a kapufára pattant, onnan pedig az oldalvonalon túlra.
34. perc: Mikel indítását követően Torres lőtt félfordulatból kapura, de egyrészt nem találta el a kaput, másrészt lesen volt.
33. perc: Ramires vágta fel Cleverleyt, ám a játékvezető egyelőre nem akart sárga lapokkal fegyelmezni.
32. perc: Tom Cleverley ugratta ki Van Persie-t a bal oldalon, de a holland csatár lesen volt.
30. perc: Valencia került óriási helyzetbe az ötös bal sarkánál, azonban ahelyett, hogy az üresen álló Ashley Younghoz passzolt volna, belepüfölte a labdát egy védőbe.
29. perc: Mikel indította Torrest, Evans szorításában azonban nem volt esélye átvenni a labdát a spanyol csatárnak.
28. perc: Evra bal oldali beadását vágták ki a hazai védők Cech kapujának előteréből.
27. perc: Mikel húzta vissza Van Persie-t a középpályán, de megúszta a sárga lapos figyelmeztetést a nigériai játékos.

23. perc: Ramires iramodott meg a labdával a vendégek térfelén, Michael Carrick felrúgta a brazilt; a távoli szabadrúgást David Luiz lőtte kapura, David de Gea lábbal hárított a jobb alsó saroknál.

21. perc: Ivanovics jobb oldali beadása nagyon pontatlan volt középre, Oscar pedig már nem tudta elérni a labdát a hosszú oldalon.

19. perc: Valencia harcolt ki szögletet a jobb oldalon, a pontrúgást követően John Obi Mikel fejelte ki a labdát a mezőnybe.

17. perc: Torres ugratta volna ki Matát középen, de az átadása pontatlannak bizonyult honfitársa számára.

16. perc: Eden Hazard jobb oldali centerezését Jonny Evans vágta ki a mezőnybe.

15. perc: Mata és Torres játszott össze a vendégek tizenhatosának előterében, de végül elveszítették a labdát a hazaiak.
12. perc: Már kettővel vezet a United! Antonio Valencia jobb oldali beadását követően Van Persie bombázott hat méterről, senkitől sem zavartatva Cech kapujának jobb oldalába. 0–2

11. perc: Fernando Torres jobb oldali beadását követően Rooney mentett Oscar elől a tizenhatoson belül.

10. perc: Braniszlav Ivanovics csúszott be Evrának, utóbbi lent is maradt a gyepen, de tudta folytatni a játékot a francia játékos.
4. perc: Vezet a Manchester United! Wayne Rooney tálalt Van Persie elé, aki hét méterről kapura lőtt, a kapufáról visszapattanó labda David Luizról vágódott a hazaiak kapujába. 0–1

3. perc: Robin van Persie távoli lövését fogta meg Petrc Cech magabiztosan.

1. perc: David Luiz hosszú indítását Patrice Evra fejelte ki Juan Mata elől oldalra.

1. perc: A Chelsea kezdte a mérkőzést.

Angol labdarúgás H. D.

Kloppék sorozatban a 15. bajnokijukat nyerték meg • A hajrában fordított az Arsenal.

2019.09.21 13:24:42

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Fordított a szünet után odahaza a Leicester City, a VAR egy-egy gólt elvett mindkét csapattól.

2019.09.13 20:51:42

Hamar vezetést szereztek a „szarkák”, de Jürgen Klopp csapata három góllal válaszolt.

2019.09.12 22:12:33

Angol labdarúgás B. Á.

Londonban a szurkolók gyorsan a szívükbe zárták a középpályást, aki életre szóló tapasztalatot szerzett az Anfielden.

2019.09.05 18:01:28

Angol labdarúgás ILKU MIKLÓS

Angol helyzetkép: virágzik a Premier League, miközben a kisebb klubok sorra csődölnek be.