Lesgól, két kiállítás: nyert a Man. United a Chelsea ellen

2012.10.28. 16:58
Hamar kétgólos előnybe került az MU (Fotók: Reuters)
A Manchester United 3–2-re nyert a Chelsea otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A „vörös ördögök" villámrajtot vettek, s negyedóra elteltével már 2–0-ra vezettek. A londoni csapat azonban felállt a padlóról, s a második félidő elején egyenlített is. Braniszlav Ivanovics és Fernando Torres kiállítása után azonban nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája címvédője, de így is csak egy Javier Hernández-lesgól okozta a vesztét.

A két együttes legutóbb még idén februárban találkozott egymással bajnoki találkozón, és akkor hiába vezetett már 3–0-ra a Chelsea, végül be kellett érnie egyetlen ponttal, hiszen a Manchester United Wayne Rooney duplájával és Javier Hernández góljával kiegyenlített.

Azt természetesen nem lehetett előre tudni, hogy a két menedzser milyen taktikával küldi pályára az övéit, de a 3. perc történései alapjaiban változtathatták meg az elképzeléseket.

Egy jobb oldali manchesteri támadás végén Robin van Persie találta telibe a kapufát, ami után a kipattanó labda David Luizról vágódott a hazai kapuba – a Stamford Bridge közönségének nagy bánatára. 0–1

A kapott gól után megpróbált kezdeményezni a hazai csapat, de egy újabb manchesteri kontra végén már kettő volt a Chelsea hátránya. A 12. percben Antonio Valencia lapos passzára ismét Van Persie robbant be, aki ezúttal „önerőből” vágta a kapuba a labdát. 0–2

Az Arsenaltól nyáron érkező holland csatár pályafutása hatodik Premier League-találatát hozta össze a Stamford Bridge-en. Ennél több gólt, szám szerint 45-öt csak az Emiratesben szerzett az élvonal stadionjai közül. Ez utóbbi adat persze azért nem számít eget rengető meglepetésnek...

A Chelsea kapott két gólt, de utána helyzeteket alakított ki, amelyeket azonban egészen a 44. percig rendre kihagyott

A második kapott találat után aztán sikerült rendeznie a sorait a Chelsea-nek, és az első félidő második felében már egyértelműen a londoniak kezdeményeztek, s bizony többször is szépíthettek volna. Mikel például kapufáig jutott, de David Luiznak és Gary Cahillnek is volt ígéretes próbálkozása, amelyet blokkoltak a manchesteri védők. Aztán a 44. percben mégis jött a szépítés.

Mata végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a labda pedig kíméletlen pontossággal tekeredett a kapu jobb oldalába. David de Gea esélytelen volt. 1–2

Nem úgy két perccel később, amikor is a spanyol kapus hatalmasat védett a honfitárs Mata ziccerénél.

SZÜNET

A második félidőben a Chelsea ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. A hazai nyomás az 53. percben érett góllá, amikor a manchesteri védelem hosszasan nem tudott felszabadítani, Mata beívelését pedig több védő szorításában Ramires fejelte a kapuba. 2–2

Aztán érkezett az újabb fordulat: Braniszlav Ivanovics utolsó emberként buktatta Ashley Youngot, ezért idő előtt mehetett zuhanyozni. A Chelsea-nek így tíz emberrel kellett küzdenie az utolsó fél órában.

Illetve örülhettek volna, ha tíz emberrel kellett volna... Öt perccel később ugyanis Fernando Torrest is kiállította Mark Clattenburg játékvezető, aki szerint a csatár feldobta magát.

Az mindenesetre biztos, hogy a spori nem lesz a Chelsea-szurkolók kedvence, ugyanis a 75. percben megadta Javier Hernández gólját, pedig a mexikói támadó lesről lépett vissza és pörgetett közelről a kapuba.

A folytatásban, kettős emberhátrányban már nem volt esélye a gólszerzésre a Chelsea-nek, a Manchester United pedig nem erőltette túlzottan a támadásokat, és rendkívül fontos győzelmet aratott.

CHELSEA–MANCHESTER UNITED 2–3