Nagy csatában verte meg a Chelsea a Liverpoolt

2013.12.29. 16:55
Hazard és Oscar gólöröme (Fotó: Action Images)
Az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League 19. fordulójának záró mérkőzésein a Chelsea nagy csatában legyűrte odahaza a Liverpoolt, míg a Tottenham sokkal könnyedebben verte meg a Stoke Cityt, szintén Londonban.

PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

VASÁRNAP
Chelsea–Liverpool 2–1 (E. Hazard 18., Eto'o 34., ill. Skrtel 4.)
Tottenham–Stoke City 3–0 (Soldado 37. – 11-esből, Dembélé 65., A. Lennon 69.)
KORÁBBAN
Newcastle United–Arsenal 0–1 (Giroud 65.)
Everton–Southampton 2–1 (S. Coleman 9., Lukaku 74., ill. G. Ramírez 71.)

A CHELSEA–LIVERPOOL MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem véletlenül kívánta azt a „gonosz" José Mourinho a Liverpool elleni bajnoki előtt, hogy sérüljön le pár napocskára az ellenfél fantasztikus formában lubickoló gólgépe, Luis Suárez, hiszen ki nem félne az uruguayi gólvágótól, és azon sem csodálkoztunk, valljuk meg őszintén, hogy a portugál odapiszkált az ellenfél menedzserének, az annak idején éppen általa felfedezett és a Chelsea-hez vitt Brendan Rodgersnek is.

Az első revánsot Suárez vette Mourinhón, mert a negyedik percben egy beadást csukafejessel „régi jó cimborája", az általa a tavasszal megharapott Braniszlav Ivanovics karjára fejelt, de a kipattanót Martin Skrtel egy lépésről a kapuba vágta. 0–1!

Ez volt a PL 1000. idénybeli találata, és a szlovák bekk nemsokára kis híján megszerezte az 1001.-et is, ám a jókor jó helyen lévő Glen Johnson megmentette őt az öngól ódiumától. Egyre inkább fölénybe került a Chelsea, Frank Lampard bal felsőbe tartó, 18 méteres lövését még védte Simon Mignolet, de Eden Hazard valamivel közelebbről már betalált oda: 1–1!

Suárez majdnem előkészített egy újabb vezető találatot, ám zseniális passza után túl sokat várt Joe Allen, Gary Cahill így menteni tudott előtte egy nem kevésbé parádés becsúszással. Suárez „öri-harija", Ivanovics viszont lesérült a félidő derekán, Ashley Cole váltotta. Egy ilyen mérkőzés kapcsán meg sem kell említeni a „hatalmas iram" és a „kőkemény belépők" jelzős szerkezeteket, de a Pool-védelem 34. percbeli mutatványain azért elcsodálkoztunk, ugyanis a Mamadou Sakho, Skrtel, Mignolet trió nem kevés erőfeszítéseket tett azért, hogy Samuel Eto'o az ötösről a kapuba találjon... 2–1!

A szünetben Lampardot John Mikel Obi váltotta, a nagy iramot pedig középszer, majd Sakho szinte a semmiből a lécre fejelt, a másik kapu előtt pedig Eto'o hatalmas ziccerből a kapust találta telibe. Láttunk ezt követően távoli, ám nem túl veszélyes lövéseket mindkét kapu előtt, miközben a Liverpool nem tudott magasabb fokozatba kapcsolni, a Chelsea pedig szépen elölte a vendégek játékát és támadásait, belefért még az is, hogy a csereként beálló Fernando Torres kihagyjon egy hatalmas helyzetet.

Fontos rangadót nyertek meg a „kékek" a vártnál gyengébben futballozó Pool ellen.

A Tottenham október 27. után ismét nyerni tudott hazai pályán a Premier League-ben. A Tim Sherwood vezette együttes a Stoke City ellen meggyőző játékkal már a szünetben vezetett 1–0-ra Roberto Soldado büntetőből elért góljával. A spanyol épp október 27-én volt legutóbb eredményes a bajnokságban, akkor találata három pontot ért a Hull City ellen.

A fordulás után is brillírozott a hazai gárda, a 65. és a 69. perc között kétszer is betalált. Előbb Moussa Dembélé szerzett szép gólt, majd Aaron Lennon fejezett be remekül egy látványos támadást. A Tottenham győzelmével megelőzte az Arsenaltól kikapó Newcastle-t.