Championship: Futács Márkó gólja jelentette a koronát

2012.11.17. 18:53
Futács Márkó góllal vette ki részét a 6–0-s győzelemből, amelyet csapata, a Leicester City aratott az Ipswich Town felett az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 17. fordulójának szombati játéknapján.

A Leicester az előző négy fordulóban egyszer sem nyert, így különösen fontos volt az alsóházból érkező Ipswich legyűrése. Futács Márkó a 73. percben, csapata ötgólos vezetésénél lépett pályára csereként, és a 81. percben közelről szerezte meg a meccs utolsó gólját. A fiatal magyar támadó először szerzett bajnoki gólt a Leicester City színeiben.Futács Márkó a 73. percben, csapata ötgólos vezetésénél lépett pályára csereként, és a 81. percben közelről szerezte meg a meccs utolsó gólját. A fiatal magyar támadó először szerzett bajnoki gólt a Leicester City színeiben.

Bogdán Ádám csapata, a Bolton Wanderers sorozatban negyedszer is pontot szerzett (első félidei vezetés után 1–1 a Barnsley ellen), de ezen a mérkőzésen egyértelműen a győzelem volt a cél. A hazaiak elégedetlenségének apró jele, hogy a meccsen amúgy sok fontos védést bemutató Bogdán is sárga lapot kapott egy sportszerűtlen megmozdulásért a lefújás előtti pillanatokban.

A harmadosztályban a vesztőszériában lévő Portsmouth (19. helyezett) Gyepes Gáborral a soraiban hazai pályán 1–0-ra kikapott a Doncastertől (a Pompey másik magyarját, Buzsáky Ákost nem nevezték), míg a kapus, Gróf Dávid kispados volt a Walsallban (17.), amely idegenben 2–2-t játszott a Crawley Townnal.