Blackburn-zakót kapott Ferguson a 70. születésnapjára

2011.12.31. 15:44
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Manchester United hazai pályán meglepetésre 3–2-re kikapott a Blackburn Roverstől. A vendégek már 2–0-ra is vezettek Yakubu Aiyegbeni duplájával, majd Dimitar Berbatov kétszer is betalált, végül David De Gea hibáját kihasználva Grant Hanley befejelte a meccs előtt még ligautolsó vendégek győztes gólját.

A Blackburn az MU legyőzésével búcsúztatta a 2011-es esztendőt (Fotó: Action Images)

A december 31-én 70. születésnapját ünneplő Sir Alex Fergusont a mérkőzés előtt a klub alapítványának kórusa köszöntette. Wayne Rooney kimaradt a Manchester United keretéből, mivel a héten több edzést is kihagyott, ám a skót menedzser elmondta: reméli, a szerdai, Newcastle United elleni bajnokin már ott lesz a csapatban.

Jól kezdett a Manchester United, az első percekben nyomás alatt tartotta a Blackburn kapuját, amelynek védelme azonban állta a sarat. A 16. percben elcsendesedett az „Álmok Színháza", hiszen büntetőhöz jutott a Blackburn, miután Dimitar Berbatov saját tizenhatosán belül lerántotta a vendégek védőjét, Chris Sambát. Yakubu Aiyegbeni kissé bizonytalanul készült neki a 11-esnek, de végül magabiztosan lőtt a jobb alsóba a balra vetődő David De Gea mellett. 0–1

A kapott gól után magasabb fokozatba kapcsoltak a „vörös ördögök", ám az első félidőben nem tudtak gólt szerezni, mivel a befejezéseik rendre pontatlanok voltak, így a Blackburn egygólos vezetésével vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész hatodik percében jött az újabb hideg zuhany a hazaiaknak: Yakubu lépett ki a bal oldalon Michael Carricket és Phil Jonest maga mögött hagyva, majd De Gea mellett a hálóba lőtt. 0–2

Egy perccel később szépített a Manchester United: Patrice Evra jobb oldali beadását Rafael továbbtette, majd a középen érkező Berbatov közvetlen közelről a hálóba fejelte a labdát. 1–2

A 62. percben ismét villant Berbatov: Antonio Valencia tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd visszagurított a bolgár támadóhoz, aki tíz méterről laposan a Blackburn kapujába a bombázta az MU egyenlítő gólját. 2–2

A 80. percben jött az újabb sokk: szögletet követően De Gea pocsékul jött ki kapujából, Grant Hanley pedig köszönte szépen, és a kapuba fejelte a Blackburn harmadik találatát. 2–3

Két perccel később Yakubu végleg eldönthette volna a három pont sorsát: Jonestól elvette a labdát az MU térfelén, megforgatta a hátvédet, végül csúnyán mellé durrantott. A 85. percben Carrick beadását Berbatov fejelte nem sokkal fölé.

A Blackburn – amely csupán a harmadik győzelmét aratta a bajnokságban – nem kis bravúrt végrehajtva hét vesztes mérkőzés után nyert ismét az Old Traffordon. A United második bajnoki vereségét szenvedte el a hazai pályán (az elsőt a Manchester City ellen könyvelte el Ferguson legénysége), s már biztossá vált, hogy a 2011-es évet a Manchester City zárja az élen.

MANCHESTER UNITED–BLACKBURN 2–3

PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Manchester United–Blackburn 2–3 (Berbatov 52., 62., ill. Yakubu 16. – 11-esből, 51., Hanley 80.)