Bale bombája sem ért BL-t a Tottenhamnek – az Arsenal a 4.

2013.05.19. 19:46
Az Arsenal megtartotta a negyedik, BL-selejtezőt érő helyet (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) utolsó, 38. fordulójában a Chelsea, az Arsenal és a Tottenham is diadalmaskodott, így maradt a sorrend a csapatok között, ezzel pedig a Spurs maradt le a Bajnokok Ligájáról.

A bajnokság utolsó fordulója előtt az első hely és a három kieső kiléte is biztos volt, így a legnagyobb kérdésnek az számított , hogy a Bajnokok Ligájára ácsingózó csapatok közül végül melyik londoni együttes marad hoppon.

A Chelsea otthonában sem szakadt meg Moyes rossz sorozata
(Fotó: Action Images)
A Chelsea otthonában sem szakadt meg Moyes rossz sorozata (Fotó: Action Images)

CHELSEA–EVERTON

A Chelsea Mata szezonbeli tizenkettedeik góljával már a 7. percben megszerezte a vezetést az Everton ellen, Ba lövését Howard pont a spanyol támadó elé ütötte, aki közelről nem hibázott (1–0).

Még mindig csak a 14. percben jártunk, amikor David Luiz hibáját követően Naismith került ziccerbe, és 12 méterről a kifutó Cech felett a bal alsóba pörgetett, így kiegyenlítve az állást (1–1).

A vendégek kispadjáról távozó David Moyes legdöbbenetesebb statisztikai mutatója, hogy az utóbbi idők négy nagycsapata (Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United) otthonában 43 korábbi mérkőzésén csak 16 döntetlent tudott felmutatni, míg győznie egyszer sem sikerült – ez a rossz sorozat pedig ezúttal sem szakadt meg.

Sőt, az utolsó negyedóra kezdetén az Európa-liga döntőjében is betaláló Torres is eredményes volt, így a londoni „kékek” végül 2–1-re legyőzték a liverpooliakat.

NEWCASTLE–ARSENAL

Az Arsenal szintén abban a tudatban léphetett pályára, hogy egy győzelemmel meglesz a BL-indulása. A bennmaradását biztosító, de ennek ellenére pocsék bajnoki szezont záró Newcastle aztán már az első percekben veszélyeztetett Papiss Cissé fölé szálló lövésével, majd Koscielny célzott kevéssel a kapu mellé a túloldalon.

A túl sok ziccert nem hozó első játékrész 37. percében Cabaye távoli lövése jelentett veszélyt az Arsenal kapujára, ám Szczesny leért a jobb alsó sarokra, majd Podolski ziccerét védte Harper, de a német támadó már egyébként is lesen helyezkedett, így ha bemegy, sem ért volna.

A második félidő elején megszerezte a vezetést az Arsenal: egy jobb oldali Walcott-szabadrúgás után Mertesacker csúsztatott középre, Koscielny pedig a levegőben úszva a kapuba kanalazott (0–1).

Az Arsenal a 91. percben eldönthette volna a mérkőzést, csakhogy Walcott ziccerben a bal oldali kapufát találta el. Újabb gól azonban nem született, így az „ágyúsok” 1–0-s sikerükkel kiharcolták a BL-indulást, a Tottenham legnagyobb bánatára.

TOTTENHAM–SUNDERLAND

A Spurs mindenesetre bekezdett, és már az 5. percben bevehette volna a Sunderland kapuját, de Adebayor éles szögből leadott bal alsóra tartó lövését védte Mignolet.

A 20. percben közel állt a vezető gólhoz a Tottenham, de Bale rángatása után nemhogy tizenegyes nem következett (az sem lett volna meglepő), de műesésért még a walesi kapott sárga lapot (na, az biztos, hogy nem volt).

A Spursnek amúgy sem mostanában fújtak utoljára tizenegyest, ebben a bajnokságban egyet sem, hazai pályán pedig ezzel együtt már 42 mérkőzés óta nem. Bale viszont cserébe műesésért már a negyedik sárgáját kapta a szezonban, amivel első helyen végzett ebben a nem túl előkelő rangsorban.

A 25. percben Huddlestone távoli kapáslövését védte magabiztosan a vendégek kapusa, majd Graham beadása után Wickham került ziccerbe, de közelről csak Llorisba tudott lőni.

A félidő hajrájában még két Bale-lövés okozott izgalmakat, előbb azonban blokkolták próbálkozását, majd távoli szabadrúgását védte a kapus, így gól nélkül fordultak a felek.

A második játékrész Lennon mellé szálló próbálkozásával indult, majd Llorisnak kellett résen lennie Wickham újabb lehetőségénél, mielőtt egy óra játék után előbb Parker lövését a gólvonalon blokkolták a védők, majd Lennon ismétlését a kapufa hárította.

A 72. percben Bale, egy minutummal később Walker lövését védte nagy bravúrral Mignolet, majd az utolsó negyedórára megfogyatkozott a vendégcsapat, Vaughan gyűjtötte be második sárgáját.

A 90. percben aztán jött a szokásos Bale-gól, a walesi klasszis befelé tolta kétszer a labdát, majd 25 méterről a jobb felső sarokba tekert – szezonbeli 21. gólját szerezve. Újabb találat már nem született, a Tottenham így végül nyert, de így is lemaradt a Bajnokok Ligájáról (1–0).

Liverpoolban a már kiesett QPR-t a gólpasszokat nagyüzemi mennyiségben termelő (februári bemutatkozása óta öt találatot készített elő, ezzel pedig vezeti azóta a listát) Philippe Coutinho 25 méteres, jobb alsó sarokban kikötő góljával győzték le a „vörösök” (1–0).

A Manchester City sorozatban 50. hazai bajnokiján is betalált, ezzel a saját leghosszabb, és a PL történetének második leghosszabb sorozatával büszkélkedhet – sokkal több örömre azonban nem volt oka az előző kiírás győztesének, hiszen a Norwich végül 3–2-re nyert a vendégeként.

A Manchester United, a Manchester City és a Chelsea a 2013–14-es Bajnokok Ligája főtáblájára került, az Arsenal a BL selejtezőjének rájátszásában kezd. A Tottenham az Európa-liga kvalifikációjának rájátszáskörében kapcsolódik be a küzdelmekbe, a Ligakupa-győztes Swansea az El harmadik selejtezőkörében, míg a kupagyőztes (és kieső) Wigan az El csoportkörébe jutott.

Kiesett a Wigan, a Reading és a QPR, biztos feljutó a Cardiff és a Hull City, a Premier League-tagságért a Crystal Palace és a Watford vív meg a jövő héten.

A Manchester United tízgólos döntetlenjéről ide kattintva olvashatja el cikkünket!

PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
Chelsea–Everton 2–1
(Mata 7., F. Torres 76., ill. Naismith 14.)
Liverpool–QPR 1–0 (P. Coutinho 23.)
Manchester City–Norwich City 2–3 (Rodwell 29., 59., ill. Pilkington 26., Holt 54., Howson 65.)
Newcastle–Arsenal 0–1 (Koscielny 52.)
Southampton–Stoke 1–1
(Lambert 57., ill. Crouch 47.)
Swansea–Fulham 0–3 (Kacaniklic 22., Berbatov 77., Emanuelson 93.)
Tottenham–Sunderland 1–0 (Bale 90.)
West Bromwich Albion–Manchester United 5–5
(Morrison 40., Lukaku 50., 81., 86., Mulumbu 81., ill. Kagava 6., J. Olsson 9. – öngól, Büttner 30., Van Persie 53., J. Hernández 63.)
West Ham–Reading 4–2
(Nolan 23., Vaz Te 34., Nolan 79., 87. ill. McCleary 53., Le Fondre 55.)
Wigan–Aston Villa 2–2 (Boyce 20., Baker 45+2. – öngól, ill. D. Bent 5., Vlaar 60.)