Az MU nyolcat, Rooney hármat vágott az Arsenalnak

2011.08.28. 16:54
Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az MU (Fotó: Reuters)
A Manchester United az Old Traffordon 8–2-re legyőzte az Arsenalt a Premier League 3. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A szünetben még „csak” 3–1-re vezettek a hazaiak, a második félidőben azonban gálázott az MU. Wayne Rooney mesterhármast szerzett, Ashley Young kétszer volt eredményes.

Gyakorlatilag minden jel arra utalt, hogy a Manchester United megnyeri az Arsenal elleni rangadót az Old Traffordon. A manchesteri csapat sokkal jobban kezdte a bajnokságot, a londoniak ezzel szemben két meccsen egy pontot gyűjtöttek, elveszítették Cesc Fabregast és Samir Nasrit, ráadásul soka sérült Arsene Wenger együttesében (például) Jack Wilshere sérült, míg Gervinho eltiltását tölti. Arra azonban, hogy mészárlás lesz a vége, talán még a legelvakultabb MU-szurkolók sem számítottak...

Az előjeleknek megfelelően jobban is kezdett a Manchester United, az első negyedórában alig bírt kijönni saját térfeléről az Arsenal. A játékrész közepéhez érve azonban kiegyenlítetté vált a játék. Ekkor viszont hatalmasat hibázott a londoni védelem...

Anderson löbbölte a labdát Danny Welbeck elé a kapu előterébe, az Arsenal védői pedig saját kapusukat várták, pedig elrúghatták volna a labdát. A Tottenham elleni meccsen betaláló angol támadó köszönte a lehetőséget, s átfejelte a labdát Wojciech Szczesny fölött.1–0

Az Arsenal nem sokkal később egyenlíthetett volna, amikor is Theo Walcott buktatásáért (Jonny Evans volt az elkövető) tizenegyest ítélt a játékvezető. Robin van Persie viszont nagyon gyengén helyezte a labdát, amit az irányt jól érző David De Gea védett. Érdekesség, hogy az Arsenal a legutóbbi hét tizenegyeséből négyet is kihagyott a Premier League-ben. A kihagyott büntető pedig nagyon hamar megbosszulta magát.

Pár perccel később Ashley Young a 16-os előterében megtolta a labdát, majd nemes egyszerűséggel a bal felső sarokba tekert. Szczesnynek esélye sem volt a hárításra. A szünet előtt nem sokkal pedig egy újabb hatalmas bombával már hárommal vezetett az MU: Wayne Rooney szabadrúgásból gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. 3–0

A játék képe alapján ekkor még nem volt három gólnyi különbség a két csapat között, úgyhogy nyugodtan mondhatjuk, hogy Theo Walcott megérdemelten szépített a szünet előtt – visszahozva némileg a reményt a vendégeknek. 3–1

A második félidő elején mindent megpróbált az Arsenal, de Andrej Arsavin elhibázta ziccerét – ezután pedig már csak egy csapat volt a pályán. A 64. percben Rooney ráadásul demoralizáló gólt szerzett – ismét szabadrúgásból vette be a másik irányba mozduló Szczesny kapuját. 4–1

NAgy az öröm az MU-nál: kiütötték az Arsenalt

Persze, az is lehet, hogy az ötödik MU gól volt az igazi alázás, három perccel később ugyanis Nani ziccerben rúgott a labda alá, ami így áthullott a teljesen kiszolgáltatott Szczesny fölött. Ekkor már az Arsenal játékosok nagyon szerették volna, ha lefújják a mérkőzést, balszerencséjükre még volt hátra 25 perc. 5–1

A csereként beálló Pak Dzsi Szung a hatodikat is berámolta londoniak kapujába, az Arsenal-szurkolók fájdalmain pedig az sem enyhített semmit, hogy Van Persie szépített a 74. percben. 6–2

A mérkőzés összképe alapján persze igazságtalan lett volna, hogy ha Arsenal-góllal zárult volna a találkozó – nem is így történt. Rooney egy értékesített tizenegyessel feltette a koronát a teljesítményére, majd a hosszabbításban Young ismét kilőtte a felső sarkot. A vége 8–2 lett.

MANCHESTER UNITED–ARSENAL 8–2

No comment...
Hamarosan kezdetét veszi a találkozó. Az Arsenal az első győzelmét igyekszik begyűjteni a szezonban – az Old Traffordon nem lesz egyszerű a dolguk a remek formában lévő hazaiakkal szemben.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

2. perc: Az első lehetőség a Manchester előtt adódott. Rooney adta be középre a labdát, amit Cleverly két méterrel a bal kapufa mellé lőtt.

4. perc: Rooney távoli lövését kellett hárítania Szczesnynek.

7. perc: Wellbeck kapott remek kiugratást, de estében már nem tudta eltalálni a kaput.

10. perc: Wellbeck passza után Young esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem fújt a sípjába az eset után.
Folyamatosan az Arsenal térfelén zajlik a játék, a vendégeknek még helyzetük sem volt eddig.
15. perc: A mérkőzés első sárga lapját Arsavin kapta, csúnyán rátartott Jones lábára.
17. perc: A mérkőzés első szögletét a Manchester végezhette el, ebből vezetett egy kontrát az Arsenal, de helyzet nem alakult ki.
19. perc: Cleverly sínylette meg a Rosickyvel történt ütközést, ugyanis felszakadt a jobb szemöldöke, és ápolásra szorult.
21. perc: Walcott beadására egyetlen csatár sem érkezett középen, közben Cleverly visszatérhetett a pályára.
22. perc: Vezet a Manchester United! Anderson löbbölése után, Welbeck három védő szorításában fejelt gólt a kissé kinn álló Szczesny feje fölött. 1–0
25. perc: Tizenegyest kapott az Arsenal! Evans fölöslegesen buktatta Walcottott a tizenhatoson belül, Van Persie tizenegyesét azonban hárította De Gea.
Young reklamálásért sárga lapot kapott.
29. perc: Újabb gólt szerzett a Manchester! Young lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba 17 méterről, Szeczsnynek esélyes sem volt hárítania ezt a lövést. 2–0
31. perc: Egy percen belül két nagy védést is bemutatott De Gea, előbb Arsavin, majd Van Persie lövését kellett hárítania.
31. perc: Válaszolt a Manchester, Wellbeck fejelt öt méterről bevetődve, a fejes azonban pár méterrel elkerülte a Szczesny kapuját.
34. perc: Wellbeck kapott fájdalmas arccal a lábához egy hosszú sprint után, el is kellett hagynia a pályát, a helyére Chicharito állt be.
37. perc: Arsavin próbálkozott egy távoli lövéssel, ám kísérlete jócskán elkerülte De Gea kapuját.
39. perc: 30 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Manchester, de Nani kísérlete nem okozott riadalmat Szczesnynek.
40. perc: Jenkins kapott sárga alpot Young lerántásáért.
42. perc: Már hárommal vezetnek a "vörös ördögök"! Rooney a tizenhatos sarkáról végezhetett el egy szabadrúgást, és gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. 3–0
44. perc: Nani tekert a bal oldalról veszélyesen középre, Koscielny becsúszva tisztázott az ötösön, a szögletből nem alakult ki újabb helyzet.
45. perc: 3 perc lesz a ráadás az első félidőben.
45+2. perc: Rooney egy távoli emeléssel próbálta meglepni Szczesnyt, de a kapus résen volt.
45+3. perc: Szépített az Arsenal! Rosicky passza után Walcott lőhetett az ötös sarkáról, amely De Gea lábai között talált utat a kapuba. 3–1
45+3. perc: Véget ért az első játékrész.
Egy ki érdekesség: Az Arsenal az utolsó hét tizenegyeséből csak hármat tudott értékesíteni a Premier League-ben.
46. perc: Elindult a második félidő.
48. perc: Young lőhetett teljesen szabadon 14 méterről, Szczesny hárított, majd a kipattanó labdát szintén Young lőtte el keresztbe a kapu előtt.
50. perc: Nani sprintelt el a jobb oldalon, majd megpróbálta átemelni Szczesnyt, de kísérlete a kapu tetején landolt.
53. perc: Rosicky átadása után Van Persie lőtt hét méterről, De Gea nagyon nyújtózkodva tornászta ki a labdát a bal alsó sarokból.
56. perc: Arsavin tört be az ötösre a bal oldalról két védővel a nyakán, de aztán csúnyán mellé lőtt – pedig a nehezén már túl volt.
59. perc: Egy gyönyörű összjáték után Cleverly került helyzetbe, ám hét méterről nem tudta bevenni az Arsenal kapuját.
61. perc: Ezúttal Chicharito próbálta átemelni Szczesny kapust, de neki sem sikerült meglepnie a lengyel kapust.
61. perc: Coquelin helyére Chamberlain állt be.
62. perc: Young veszélyeztetett kétszer is egymás után, majd a beadása után Nani nem találta el a labdát ziccerben – az ötös vonalánál.
64. perc: Újabb manchesteri gól! Rooney második szabadrúgásgólját lőtte, 17 méterről lőtte ki a hosszú felső sarkot. 4–1
67. perc: Kell-e mondani, hogy egy újabb manchesteri gól? Rooney körömpassza után a teljesen egyedül álldogáló Nani egy szemtelen megoldást választva átemelte a kapujából kétségbeesetten kirohanó Szczesnyt. 5–1
68. perc: Kettőt cserélt Alex Ferguson: Nani helyére Pak, Anderson helyére pedig Giggs állt be.
70. perc: Rooney a tizenhatos vonaláról emelt szenzációsan kapura, a labda pedig a jobb kapufáról perdült ki.
70.perc: Ez már kivégzés... A hatodik manchesteri gólt Pak szerezte meg egy nagyszerűen megkomponált támadás végén. 6–1
72. perc: Koscielny került helyzetbe az ellenfél tizenhatosa előtt, de a kapu mellé terelte a labdát.
74. perc: Nem adja fel az Arsenal. Van Persie kapott labdát az ötösön, majd minden dühét beleadva bikázta szét a jobb felső sarkot. 6–2
77.perc: Jenkinson megkapta második sárga lapját Chicharito lerántásáért, ezért megkapta a piros lapot is.
81. perc: Walcott rúgta fel Evrát a tizenhatoson belül, Rooney nagyon elegánsan a bal alsó sarokba gurított. 7–2
84. perc: Van Persie és Walcott is lejött a pályáról, előbbi helyére Samah, utóbbi helyére Lansbury állt be.
90. perc: Akárcsak az első félidőben ezúttal is három perc lesz a ráadás.
90+1. perc: No comment... Young a tizenhatos sarkáról lőtte ki gyönyörűen a bal felső sarkot. 8–2
90+3. perc: Pak lőhette volna meg saját maga második, csapat kilencedik gólját, ám 15 méterről a kapu fölé bombázott.
90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!
1. Manchester United 3 3 13–3 +10 9
2. Manchester City 3 3 12–3 +9 9
3. Liverpool 3 2 1 6–2 +4 7
4. Chelsea 3 2 1 5–2 +3 7
5. Wolverhampton 3 2 1 4–1 +3 7
6. Newcastle 3 2 1 3–1 +2 7
7. Aston Villa 3 1 2 3–1 +2 5
7. Wigan 3 1 2 3–1 +2 5