A hajrában bukott el két pontot a Pool

2010.01.16. 15:56
Kirjakosz (balról a harmadik, feketében) révén még vezetett a Liverpool (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Liverpool a Stoke City otthonában 1–1-es döntetlent ért el. A „vörösök” Szotirisz Kirjakosz góljával a 90. percig vezettek, ám Robert Huth a találkozó végén egyenlített.

A két együttes szezonbeli első találkozása fölényes Liverpool-sikert hozott – 4–0-val ért véget az összecsapás – ám az akkori első gólt összehozó Steven Gerrard, Fernando Torres páros ezúttal sérülés miatt hiányzott a „vörösök” csapatából.

A vezéreit vesztett Liverpool az első negyedóra végén veszélyeztetett először, Fábio Aurélio megpattanó lövését azonban Thomas Sörensen hárította.

A 25. percben – két kényszerű hazai csere között – Lucas próbált kiharcolni büntetőt, ám a játékvezető tizenegyes helyett sárga lapot adott a vendégek játékosának.

A félidő egyetlen hazai lehetőségénél egy ellentámadás végén Tuncay Sanli passzolt kicsit hosszabban a kelleténél Liam Lawrence-hez, akinek a lövését ezután blokkolni tudták a liverpooliak.

A második félidő nagyobb izgalmakat tartogatott, az 57. percben megszületett a mérkőzés első gólja: Fábio Aurélio szabadrúgása után Sörensen talán a berobbanó Kirjakosztól megijedve nem megfelelően öklözte ki a labdát, amely így a görög játékosra pattant, onnan pedig az üresen maradt kapuba került. 0–1

Alig egy óra játék után a Stoke is betalálhatott volna, ám a 16-oson belül egyedül maradó Tuncay-nak kicsit magas lett a beadás, így már csak a kapu fölé-mellé tudott bólintani.

A Stoke beszorította nagy hírű ellenfelét, és negyedórával a lefújás előtt Pepe Reina védésére volt szüksége a vendégeknek ahhoz, hogy Etherington szögletét Fuller ne a kapuba fejelje.

A 90. percben azonban már Reina sem tudott segíteni, Whitehead jobb oldali szöglete után az ötös bal oldali sarkáról Higginbotham fejelte keresztbe a labdát, majd az ott helyezkedő Robert Huth egy lépésről jobb lábbal a kapuba továbbított. 1–1.

A vendégek még így is megszerezhették volna a három pontot, ám Dirk Kuyt a 96. percben (!) előrevetődve a bal oldali kapufára stukkolt.