Piros lap, elképesztő öngól és Pool-siker az Emiratesben

2011.08.20. 13:45
Nasri tekintete jól kifejezi: az Arsenalnak még szerencséje sem volt (Fotó: Action Images)
Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság, a Premier League 2. fordulójának rangadóján a Liverpool Aaron Ramsey öngóljával és Luis Suárez találatával 2–0-ra legyőzte idegenben az Arsenalt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 70. percben 0–0-s állásnál Emmanuel Frimpongot kiállította a játékvezető.

A két, a bajnokságot egyaránt döntetlennel kezdő csapat csatáját ugyan a házigazdák kezdték aktívabban nagy helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A fokozatosan felélénkülő vendégek a félidő feléhez közeledve kezdték átvenni a kezdeményezést, és előbb Carroll, majd Henderson 11 méteres fejesénél kellett résen lennie Szczesnynek, hogy ne szülessen meg a Liverpool vezető gólja.

SUNDERLAND–NEWCASTLE 0–1
A Sunderland és a Newcastle kiegyenlített csatát vívott egymással, sőt voltak olyan időszakok, amikor a hazaiak voltak a veszélyesebbek. Gólt azonban a vendégek szereztek: a 62. percben Ryan Taylor nagyszerűen végrehajtott szabadrúgásból talált a kapuba.
A „szarkáknak” volt még egy nagy lehetőségük, Joey Barton fejesénél Sebastian Larsson karján akadt el a kapuba tartó labda – Howard Webb játékvezető nem észlelte a nyilvánvaló szabálytalanságot.
A két csapat presztízsharca a közelmúltban egyértelmű Newcastle-fölényt mutat: a legutóbbi 13 bajnokijukból mindössze egyet nyert meg a Sunderland. A hazaiak nehezen viselték az újabb a kudarcot, nem sokkal a lefújás előtt Phillip Bardsley piros lapot kapott a Fabricio Coloccini elleni szabálytalanságért.
A lassan csordogáló mérkőzés első fél órájához érkezve előbb Adam távoli próbálkozása után emelkedhetett a hazai fanatikusok vérnyomása ugrásszerűen – félpályás ívelése kevéssel hullott a léc fölé –, majd az ellentámadás után Frimpong átlövését kellett Reinának hatástalanítania a jobb alsó saroknál.

A nagyon aktív Nasri és Downing két szólója jelentette a játékrész hajrájának főbb eseményeit, gól azonban ezekből sem született, így gól nélküli állás mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatás a szakadó esőben sem alakult sokkal izgalmasabban, az első igazi lehetőségre az 54. percig kellett várni, akkor Kelly bombája a kapufát trafálta telibe.

A 70. percben aztán elérkezett a fordulópont, az addig jól játszó Frimpong „agyonrúgta” Lucast, amiért megkapta második sárga lapját is, majd az emberelőnybe kerülő liverpooliak két kisebb helyzetére (Suárez és Downing próbálkozását védte Szczesny) Vermaelen távoli bombájával még válaszoltak az „ágyúsok” (kevéssel mellé szállt), de a 78. percben aztán megszerezték a vezetést a vendégek – még, ha ehhez ők is tették a legkevesebbet…

Történt ugyanis, hogy a lesre futó Luis Suárez elől menteni igyekvő Miquel saját kapuja előterében mellbe rúgta csapattársát, Ramseyt, akiről a kissé kint álló Szczesny felett a kapuba hullott a labda – öngól. 0–1

BRUTÁLIS ARSENAL-ÖNGÓL

Bár a vendégek ezt követően visszavettek, az utolsó percben még így is növelni tudták előnyüket, Lucas passza után Raul Meireles középre adta a labdát, Suáreznek pedig már csak az üres kapuba kellett továbbítania. 0–2

SUÁREZ GÓLJA A HAJRÁBAN

Több helyzet már nem alakult ki, a Liverpool megérdemelten győzött az Arsenal otthonában, ahol 11 és fél év után először gyűjtötte be a három pontot.