Arsenal-öröm, Manchester United-bánat

2010.10.16. 18:10
Ismét fontos pontokat hullajtott a Manchester United (Fotók: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában a Manchester United hiába vezetett már a 25. percben két góllal a West Brom ellen, mindössze egy pontot szerzett, míg az Arsenal hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Birmingham Cityt.

Manchester United–West Brom

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, és már az 5. percben megszerezte a vezetést: Nani 26 méteres szabadrúgását Carson még védte, ám a kipattanót Chicharito közelről a hálóba pofozta (1–0).

A 13. percben közel volt az egyenlítő találat, ám Rafael óriásit mentett a jobb saroknál, majd az ellentámadás végén Berbatov 18 méteres lökete kerülte el kevéssel a bal sarkot.

A 21. percben Chicharito jobb oldali beadását Berbatov lőtte 6 méterről kevéssel mellé, a 25. minutumban azonban már semmi nem akadályozta meg az újabb hazai gólt: egy vendéghiba után Nani csapott le a félpályánál a labdára, bevezette a tizenhatos előterébe, majd kényszerítőzött a jobbján lévő Berbatovval, mielőtt 7 méterről a jobb alsóba belsőzött (2–0).

A második félidő elején Vidics növelhette volna tovább a hazaiak előnyét, ám Nani bal oldali beadása után a jobb oldali kapufa tövét fejelte telibe.

A kihagyott helyzet gyorsan megbosszulta magát, a jobb oldali szabadrúgás után a labda Evráról pattant saját kapuja felé, Van der Sar pedig már csak a gólvonal mögül tudta kipiszkálni (öngól) – azonban, ha még ezt jó helyen is tette volna meg, a kipattanót követően Vidics nem tudott elég gyorsan eltakarítani, így Olsson fél méterről a hálóba pöckölt, így mindenképpen manchesteri középkezdés következhetett (2–1).

Sőt! Az 55. percben már 2–2 állt az eredményjelzőn, miután egy bal oldali beadást Van der Sar megpróbált magához húzni, azonban a melléről elpattant a labda (óriási kapusbaki!), így Tchoyi 4 méterről könnyedén lőhetett az üres kapuba.

A 63. percben Nani bal lábas bombáját paskolta biztos, ami biztos alapon szögletre Carson, majd két perccel később Nani szabadrúgásból veszélyeztetett, kevés sikerrel.

A 81. percben a csereként beálló Rooney legurított szabadrúgásból lőtt kapura, a védők azonban blokkolni tudtak, és bár az utolsó másodpercekig próbálkoztak a „vörös ördögök”, újabb gólt már nem tudtak szerezni, így végül egy ponttal kellett megelégedniük.

MANCHESTER UNITED–WEST BROMWICH 2–2

Samah gólja három pontot ért az „ágyúsoknak”

Arsenal–Birmingham City

Az „ágyúsok” szintén jól kezdtek, az 5. percben azonban Samah és Wilshire összjátékát követően a marokkói célt tévesztett.

A 18. percben Squillaci már eltalálta a kaput, Arsavin beadása után a hálóba fejelt, ám hiába tette ezt,  lesen helyezkedett, így a játékvezető nem adta meg a gólt.

Valamivel az első fél óra után már érvényes találatot is láthatott a londoni publikum, igaz ennek aligha örültek: Zsigics előzte meg Djourout, és fejelt a hálóba (0–1).

Sokáig mondjuk nem kellett bánkódniuk a hazaiaknak, hiszen Dann Samah ellen elkövetett szabálytalansága után büntetőhöz jutottak, amelyet Nasri vágott a kapuba (1–1).

A második félidő elején már az Arsenalnál volt az előny, Samah került ismét helyzetbe, és ezúttal már nem hibázott (2–1).

A 92. percben Wilshire brutális belépőjéért még kapott egy piros lapot (Zsigics volt a szenvedő fél), gól azonban már nem esett, így az „ágyúsok” otthon tartották a három pontot.

ARSENAL–BIRMINGHAM 2–1

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Bár a korábbi Newcastle-játékos, N'Zogbia két perc alatt szerzett duplájával 2–0-ra vezetett a 23. percben a Wigan, a Newcastle Ameobi góljával a 72. percben szépített, majd a ráadás pillanataiban Coloccini góljával kiharcolt egy pontot (2–2).

A londoni rangadón a Fulham mindössze egy percig érezhette sajátjának a három pontot a Tottenham ellen, hiába szerzett vezetést a 30. minutumban Kamara góljával Gera Zoltán csapata, Pavljucsenko a 31. percben egyenlített, majd Huddleston a 64. percben megszerezte a vendégek győztes találatát is. A magyar légiós az 75. percben, csereként lépett pályára.

A Bolton a cserepadon ülő Bogdán Ádám nélkül hazai pályán 2–1-re legyőzte a Stoke Cityt, a mérkőzés hőse a 78. percben csereként beállt Klasnic volt, aki a 90. percben döntött, majd ezt követően begyűjtött gyorsan két sárga lapot.