Arsenal: A középcsapatok elleni hazai bajnokikon buktunk el - Wenger

Vágólapra másolva!
2011.05.16. 12:25
Címkék
Arsene Wenger szerint az Aston Villától vasárnap elszenvedett 2–1-es hazai vereség hűen jellemezte az Arsenal szezonbeli bajnoki teljesítményét: a francia menedzser szerint együttese elsősorban a középcsapatok elleni találkozókon nem tudta hozni a várt teljesítményt, ezért maradhat le a dobogóról.

„Sajnos kicsúszott a kezünkből a sorsunk, már nem elsősorban rajunk múlik, hogy megszerezzük-e a harmadik helyet – mondta Wenger arra utalva, hogy a Manchester City két ponttal áll az Arsenal mögött, de még két meccse hátravan, míg az „ágyúsok” már csak egyszer játszanak. – Az utolsó fordulóban megtesszük, amit lehet, aztán meglátjuk, mire lesz elég. A középcsapatok elleni tavaszi hazai meccseink rosszabbul sikerültek, mint vártuk, ezeken múlt, hogy most nem a bajnoki címért, hanem a dobogóért futunk versenyt.”

Az Arsenal február óta csak egyszer nyert otthon – 1–0-ra megverte a Manchester Unitedot –, de kikapott az Aston Villától, és csak ikszre futotta a Sunderland, a Blackburn és a Liverpool ellen.

Az Arsenal az utolsó fordulóban a Fulham vendégeként lép pályára, míg a kedden a Stoke Cityt fogadó Manchester City – amely győzelme esetén egypontos előnyt szerez az Arsenallal szemben – Boltonba látogat. A harmadik helyezett BL-főtáblára kerül, míg a negyediknek selejtezőt kell vívnia a nem bajnoki ágon, amelyen spanyol vagy olasz ellenféllel is találkozhat.

Legfrissebb hírek

Orbán Viktor gratulált Márton Luanának, a válasz sem maradt el

Egyéb egyéni
6 perce

Rendhagyó testnevelésórán mutatták be a Sportoló Nemzet Tanév sportolói nagyköveteit

Egyéb egyéni
7 perce

Bölöni László Jenei Imréről: Nem akarta szabályozni minden percünket, de nem is kellett

Minden más foci
8 perce

A Real Madrid az idényben először bizonyult gólképtelennek

Bajnokok Ligája
9 perce

Andrés Iniesta szelíd tanácsa: Legyenek türelmesek Lamine Yamallal...

Bajnokok Ligája
22 perce

Cristiano Ronaldo „hamarosan” visszavonul, hogy többet lehessen a családjával

Minden más foci
42 perce

Hiába a sok gól, Erling Haaland a visszafogott norvég srác maradt

Bajnokok Ligája
43 perce

Győzelmi módba kapcsolt és sztárvédőt szerzett a Colts

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik