Wenger megtörte a Mourinho-átkot, az Arsenalé a Szuperkupa

2015.08.02. 15:54
Alex Oxlade-Chamberlain gólöröme (Fotó: Action Images)
Elindult a szezon az angol labdarúgásban is. Nyitányként mindjárt az angol Szuperkupát, a Community Shieldet lehetett elnyerni. A bajnok Chelsea és az FA-kupagyőztes Arsenal meccse amúgy is rangadó lett volna, de a két edző párharca különleges pikantériát adott a találkozónak, hiszen eddigi 13 találkozásuk alatt Arsene Wenger egyszer sem tudta legyőzni José Mourinho csapatát. Ma azonban megtört a rossz sorozat, és az Arsenal meggyőző teljesítménnyel elhódította a kupát.

ANGOL SZUPERKUPA (COMMUNITY SHIELD)
Arsenal–Chelsea 1–0
London, Wembley Stadion, 85 437 néző. Vezette: Taylor
Gólszerző: Oxlade-Chamberlain (24.)

ARSENAL: Cech – Monreal, Mertesacker, Koscielny, Bellerín – Coquelin, Ramsey – Özil (Gibbs, 82.), Cazorla, Oxlade-Chamberlain (Arteta, 77.) – Walcott (Giroud, 66.). Edző: Arsene Wenger
Kispad: Debuchy, Gabriel, Martínez, Iwobi
CHELSEA: Courtois – Ivanovics, Cahill, Terry (Moses, 82.), Azpilicueta (Zouma, 69.) – Matics, Fabregas – Ramires (Oscar, 54.), Willian, Hazard – Rémy (Falcao, a szünetben). Edző: José Mourinho
Kispad: Begovic, Zouma, Mikel, Cuadrado

Az angol labdarúgás 2015–2016-os idénykezdetén, a Community Shieldért találkozott az Arsenal és a Chelsea. Előbbi az FA-kupa, utóbbi a bajnokság győztese volt az előző szezonban.

A meccs egyik különlegességét az adta, hogy Arsene Wenger tizenhárom meccset játszott előtte Mourinho csapataival, de nyerni egyszer sem tudott. Az újságírók persze kellőképpen felfújták a dolgot, de az edzők úgy vélekedtek, hogy a pályán mindez semmit sem fog számítani.

Az Arsenal a legutóbbi három Community Shield-döntőjét megnyerte, abban reménykedett Arsene Wenger együttese, hogy meglehet a negyedik is. Ehhez éppen a Chelsea korábbi kapusától, Peter Cechtől reméltek nagy segítséget, aki 21-szer játszott az Arsenal ellen.

Az első félidőben sokáig biztonsági játékot mutattak be a csapatok. Sok átadást láttunk, helyzetet viszont szinte alig. Ezért is ért szinte mindenkit váratlanul, hogy a 24. percben vezetést szerzett az Arsenal. A nagyon egyedül hagyott Oxlade-Chamberlain szép egyéni megmozdulás után pazarul lőtte ki a jobb felső sarkot. 1–0

A Diego Costa nélkül játszó Chelsea-t megfogta a gól, nehezen ébredt a kábulatból. A 36. percben mégis egyenlíthetett volna, ha Ramires 5 méterről nem fejel fölé. Az első félidő úgy ért véget, hogy különösebb lehetőséget már nem lehetett feljegyezni egyik oldalon sem.

A második félidőben Mourinho cserékkel akarta felrázni a csapatát. Ez részben sikerült is neki, hiszen a Chelsea többet támadott, és aktívabban szőtte a támadásait, de ziccerbe nem tudtak kerülni a kékek.

Bejött Falcao is, hogy erőszakos játékával valahogyan gólt találjon, de rés csak nem akart keletkezni az Arsenal védőfalán. Az utolsó negyedórában már kétségbeesetten támadt a Chelsea, ezzel is felkínálta a lehetőséget az Arsenalnak a kontrákra.

A 86. percben előbb Cazorla, majd Ramsey lőhetett volna gólt, de egyikük sem tette, az utolsó percek Chelsea-támadásait viszont sikerült kivédekezni. A Chelsea alig jelentett veszélyt az Arsenal kapujára, így teljesen jogosan kellett fejet hajtania.

Ezzel megtört végre Arsene Wenger átka, a tizennegyedik meccsén megverte Mourinho csapatát, az Arsenal sorozatban negyedszer nyerte meg a Community Shieldet.

Wenger és az Arsenal diadalünnepe a trófeaátadás után (Fotó: Action Images)

94. perc: Vége a mérkőzésnek, az Arsenal megnyerte a trófeát. 1–0
94. perc: Gibbs
ugrott ki, már csak Courtois-val állt szemben, de nem tudta belőni a második gólt.
92. perc:
Szöglethez jutott az Arsenal, de húzták az időt, ahogy csak lehet.
NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc:
Óriási kavarodást láthattunk az Arsenal tizenhatosán belül, de a bíró lökés miatt kifelé ítélt szabadrúgást.
88. perc: Ivanovics
indult lesről, fejelt is, de jócskán fölé.
88. perc:
Kakaskodás a pályán, de a bíró gyorsan lenyugtatta a kedélyeket.
86. perc: ELDŐLHETETT VOLNA! Cazorla kapott óriási labdát, csakhogy nem tudta ellőni Courtois mellett a labdát. A kipattanót Ramsey akarta kapura tenni, de Maticsról lepattant a labda.
85. perc: Ivanovics
rosszul tette haza a labdát, szöglet lett belőle az Arsenalnak.
82. perc:
Cserélt az Arsenal és a Chelsea is. Özil helyett Gibbs, Terry helyett Moses a pályán.
81. perc:
Bal oldali beadás után Oscar csúsztatta meg a labdát, Falcao azonban nem tudta a hálóba továbbítani a labdát.
77. perc:
Cserélt az Arsenal, Oxlade-Chamberlain helyett Arteta játszik.
77. perc: Özil
játszott Oxlade-Chamberlain elé, aki 17 méterről Courtois ölébe lőtt.
74. perc: Szöglet után Zouma fejelhetett, de a gyenge ívelt labdát könnyedén fogta Cech.
74. perc: Willian
jó labdát adott a felfutó Fabregasnak, de Koscielny becsúszva szögletre mentett.
70. perc: Giroud
került helyzetbe 10 méterre a Chelsea kapujától, de jobbal jócskán fölé lőtt.
69. perc:
Cserélt a Chelsea. Azpilicueta helyett Zouma a pályán.
69. perc:
A szabadrúgást Oscar végezte el, de a jobb felsőbe tartó labdát Cech kivédte!
67. perc: Hazard kapott labdát a tizenhatos előterében, Coquelin azonban felvágta. Sárga lap.
66. perc:
Cserélt az Arsenal, Walcott helyett Giroud a pályán.
65. perc: Azpilicueta
húzta vissza Oxlade-Chamberlaint, villant is a sárga.
62. perc:
Beleerősített a Chelsea. Falcao volt erőszakos, ellökte Monrealt az Arsenal tizenhatosán belül.
61. perc: Falcao
vette észre Hazard-t, aki kiváló ütemben indult be a tizenhatos jobb sarkánál, kapta is a labdát, majd 7 méterről, óriási helyzetben messze fölé lőtt.
60. perc: Falcao
kapott jó indítást a tizenhatos előterében, de Cech és Koscielny együttes erővel mentett előle.
57. perc: Oscar
szép cselekkel került egyre közelebb az Arsenal kapujához, aztán 24 méterről messze mellé lőtt.
54. perc:
Cserélt a Chelsea, Ramires helyett Oscar állt be a csapatba.
52. perc: Coquelin
vette észre, hogy Özil indul meg jó tempóban a kapu felé, de egy hajszállal hosszú volt az átadás.
50. perc:
Támad a Chelsea, de egyelőre helyzetig nem tudnak eljutni a kékek.
47. perc: Hazard
kapott jó labdát az Arsenal tizenhatosánál, de szerelték.
46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Chelsea, Rémy helyett Falcao.

Ezen a linken bárki megnézheti Walcott első félidős passzait. Az egyik gólpassz volt...

45. perc: Vége az első félidőnek, annyival mindenképpen jobb volt az Arsenal, hogy egy góllal vezessen. 1–0
45. perc:
Jobb oldalról érkezett az ívelés az Arsenal kapuja elé, Mertesackerről a saját kapuja felé tartott a labda, Cech azonban szépen védett.
41. perc:
Veszélyes Arsenal-akció futott a jobb oldalon, Oxlade-Chamberlain beadott, Ivanovics Monreal elől a kapu torkából mentett.
39. perc: Ramsey
kapott labdát a tizenhatoson belül, de 8 méterről, kisodródva csak az oldalhálót találta el.
36. perc: MICSODA LEHETŐSÉG! Rémy
adott be bal oldalról, Ramires 5 méterről ajtó-ablak helyzetben fölé fejelt.
33. perc: Ramires
szerzett labdát 22 méterre az Arsenal kapujától, csavarása alig ment el a bal kapufa mellett.
31. perc:
Willian bűvészkedett a bal oldalon, középre játszott, ott Rémy elesett a tizenhatoson belül, de nem járt érte tizenegyes. Nem is volt az.
Az Arsenal 506 játékperc után szerzett gólt a Chelsea ellen.
24. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET AZ ARSENAL. Oxlade-Chamberlain
kapott labdát a jobb oldalon, a tizenhatos sarkánál, egy csel után befelé húzott, majd ballal, 10 méterről kilőtte a jobb fölső sarkot. 1–0
22. perc: Cazorlát
faragta meg rendesen Ivanovics, szabadrúgás jöhetett a tizenhatos bal sarkával egy magasságban. Walcott fejelte el a beadást, de Courtois szépen védett.
20. perc: Cahillt
és Özilt kellett ápolni, de mindketten folytatni tudták a találkozót.
18. perc: Cazorla
kerülhetett volna helyzetbe, de az utolsó pillanatban szerelték a tizenhatoson belül.
12. perc:
A szöglet után Ivanovics szerezhetett volna gólt, de Cech mentett.
11. perc: Willian indította a bal oldalon Rémyt, aki balról beadott, de a védőkről szögletre pattant a labda.
9. perc: Fabregas
ütközött Mertesackerrel, és a földön maradt. Ápolni kellett.
6. perc: Ramires
lépett rá Cazorla bokájára, ezért időbe telt, míg a spanyol lábra tudott állni.
5. perc: Cahillnek
kellett mentenie, mielőtt nagyobb veszély alakulhatott volna ki a Chelsea tizenhatosán belül.

Ez a 93. Community Shield

2. perc: Willian
ugrott volna ki a bal oldalon, de lesről tette…
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Arsenal piros-fehérben, a Chelsea tiszta kékben játszik.

Nehezen tér napirendre az angol közönség afelett, hogy Arsene Wenger eddig tizenháromszor találkozott José Mourinho csapatával, de győzni még egyszer sem tudott. Mivel minden sorozat megszakad egyszer, lehet, hogy éppen ma lesz a nagy nap. Természetesen a sajtótájékoztatón is szóba került mindez.

„Szerintem ezt én is megkérdezném, hogy miért van így – válaszolt Mourinho. – Megpróbálkoznék a válasszal, nemcsak a mentális blokk miatt, hanem mert szeretnék megoldást találni a csapatom számára. Valami újjal próbálkoznék, megkeresném az okait, hogy miért éppen az én csapatom ellen megy rosszul. Ennyi.”

Képösszeállításunkban IDE KATTINTVA megnézhetik a két edző párharcait képekben.

ELŐZMÉNYEK:

Peter Cech hosszú évek Chelsea-szereplései után (csak az Arsenal ellen 21-szer lépett pályára) most egykori csapata ellen lép pályára az Arsenalban.

Roy Keane alaposan beszólt az Arsenal játékosainak, szerinte ugyanis egy pozőrbandáról van szó. „Az Arsenalnak van néhány igazán jó játékosa. Olyan típusú fickók, akik igazán odateszik magukat. De van ott egy-két játékos, akit jobban érdekelnek a szelfik, a kidolgozott felsőtest, naponta megszórják a képeikkel a világhálót. Lényegében minden évben ugyanazt hallom az Arsenalról, hogy ott lesznek a spiccen. Csakhogy szerintem túl sok szelfibajnok van arrafelé.”

Arsene Wenger így vélekedett a meccs előtt: „Szerintem jól sikerült a felkészülés az idényre, ez jó előjel a Chelsea elleni meccs előtt. Szerencsére idén volt pénzünk, tudtunk igazolni. Ne feledjük, hogy a Chelsea viszonylag magabiztosan nyerte a bajnokságot. Petr sokat fog javítani a védelem kommunikációján. Biztos vagyok benne, hogy a forró helyzetekben az egész védelmet megnyugtatja majd.”

„Nem barátságos meccsre készülünk, de bármi is lesz az eredmény, tovább kell folytatnunk az utunkat, és csak magunkra szabad figyelnünk. Nyerni szeretnénk, és akkor nagyobb önbizalommal várhatnánk a szezon rajtját"

José Mourinho győzelmet várt. „Ma trófeáért szállunk versenybe. Kis trófea, de attól még trófea, és sokkal fontosabb minden nyári tornánál. Nincs, ami mellettünk szólna, nincs ami ellenünk. Fogalmam sincs, hogy Diego Costa készen tud-e állni a bajnoki rajtra. Volt egy kis gondja a Barcelona elleni meccs után. Azóta rendesen edzett, és bár azt gondoltuk, hogy játszani fog, ma reggel nem érezte jól magát.”