Bogdán három 11-es védésével debütált a Liverpoolban!

2015.09.23. 22:44
Bogdán Ádám (balra) és Danny Ings öröme a tizenegyespárbaj után (Fotó: Action Images)
Az Arsenal 2–1-re nyert a Tottenham otthonában az angol Ligakupa 3. fordulójában. Továbbjutott a Chelsea, a Manchester United és a Southampton is. Bogdán Ádám három tizenegyes hárításával a Liverpool hőse lett.

Nem biztos, hogy sokan gondolták volna, hogy Mathieu Flamini lesz a Tottenham–Arsenal rangadó hőse. A 31 éves játékos – aki fénykorában, pályafutásának első londoni időszakában nagyon hasznos tagja volt a csapatnak, a visszatérése óta azonban sok kritikát kapott – két gólt lőtt a már-már gyűlölt riválisnak.

A 26. percben Alex Oxlade-Chamberlain távoli lövése kipattant Michel Vormról, a francia középpályás pedig közelről a léc alá bombázott. A Spurs egy öngóllal egyenlített az 56. percben – Calum Chambers ért bele szerencsétlenül Harry Kane középre bikázott labdájába.

Flamini nagyjelenete azonban még hátravolt. A milánói pályafutása után az Arsenalhoz visszatérő játékos a 78. percben csodás kapásgóllal döntötte el a továbbjutást (1–2). A Tottenham a legutóbbi 12 Arsenal elleni Ligakupa-meccsén betalált – ezúttal azonban ez semmit sem ért.

BOGDÁN LETT A HŐS LIVERPOOLBAN

Bogdán Ádám először kapott szerepet tétmérkőzésen a Liverpoolban, és bár a 35. percben Derek Asamoah mattolta – a negyedosztályú Carlisle United ezzel alakította 1–1-re az állást –, végül a magyar kapus lett a „vörösök” hőse. A tizenegyespárbajban ugyanis három próbálkozást is hárított, míg a Carlisle kapusa „csak” kétszer védett.

Liverpool–Carlisle United, a videóban Bogdán Ádám védéseivel

A Chelsea magabiztosan nyert, igaz, José Mourinho együttesének „mindössze" a harmadosztályú Walsallt kellett legyűrnie.

A Southamptonban hárman is dupláztak a Milton Keynes Dons otthonában 6–0-ra megnyert találkozón.

A Newcastle otthon esett ki alsóbb osztályú ellenfelével szemben: a Sheffield Wednesday a legutóbbi négy kiírásban háromszor is búcsúztatott Premier League-csapatot.

A Crystal Palace-ban Dwight Gayle mesterhármast szerzett – a Charltonnak esélye sem volt a továbbjutásra.

ANGOL LIGAKUPA
3. FORDULÓ
Crystal Palace–Charlton Athletic (II.) 4–1
(F. Campbell 51., Gayle 59., 74., 86. – az elsőt 11-esből, ill. Sarr 65.)
Milton Keynes Dons (II.)–Southampton 0–6 (Rodríguez 5., 48. – a másodikat 11-esből, Mané 10., 25., Long 68., 75.)
Newcastle United–Sheffield Wednesday (II.) 0–1 (McGugan 76.)
Norwich City–West Bromwich Albion 3–0 (Jarvis 62., Lafferty 85., Pocognoli 90. – öngól)
Tottenham Hotspur–Arsenal 1–2 (Chambers 56. – öngól, ill. Flamini 26., 78.)
Walsall (III.)–Chelsea 1–4 (O'Connor 45+1., ill. Ramires 20., Rémy 41., Kenedy 52., Pedro 92.)
Manchester United–Ipswich Town (II.) 3–0 (Rooney 23., Pereira 60., Martial 92.)
Liverpool–Carlisle United (IV.) 1–1 (Ings 24., ill. D. Asamoah 35.) – 11-esekkel 3–2