nemzetisport.hu 2017.04.08 18:29 Frissítve: 2017.04.12 12:16

Anglia: 6 év után visszajutott a Championshipbe a patinás klub

Az angol harmadosztályban (League One) a Sheffield United 2–1-re nyert a Northampton Town vendégeként, a Fleetwood Town pedig 2–0-ra kikapott az Oldham Athletic otthonában, így biztossá vált, hogy a sheffieldi csapat feljut a Championshipbe.

A patinás klub – amely 60 szezont töltött el az angol futball élvonalában – a 2010–2011-es idényben esett ki a másodosztályból, azóta pedig öt alkalommal sikertelenül próbálkozott a visszakapaszkodással.

A 128 éve, 1889-ben alapított Sheffieldnek négy fordulóval a bajnokság vége előtt 88 pontja van, a második Boltonnak 79, a harmadik Fleetwoodnak pedig 72. A League One-ból a tabella első két helyén végző együttes feljut a második vonalba, a 3–6. helyezettek közül pedig – rájátszás után – egy gárda csatlakozik hozzájuk.

A Sheffield városi riválisa, a Wednesday a 2012–2013-as kiírás óta a Championshipben szerepel. A United legutóbb a 2006–2007-es évadban volt a Premier League tagja.

2020.10.22 11:14:13

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Banánhéjnyira a beteljesedéstől: „A fájdalmaimmal nekem kell együtt élnem, és azt hiszem, sosem múlnak el teljesen."

2020.10.25 19:35:01

Angol labdarúgás H. D.

Két döntetlen és 12 vereség után a „rókák” a PL-érában először nyertek az „ágyúsok” vendégeként.

2020.10.24 15:27:28

Ole Gunnar Solskjaer csapata a harmadik bajnokiján is nyeretlen maradt az Old Traffordon.

2020.10.19 19:48:20

Angol labdarúgás DÓCS ÁKOS

Félpályás gólok, ollózós találatok, bivalyerős kapáslövések – az MU legendája bármire képes volt.