A West Ham pontot rabolt a Chelsea-től

2009.12.20. 19:11
A Premier League 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a West Ham United otthonában. A mérkőzésen a listavezető vendégek játszottak fölényben, ám így is csak egy gólt tudtak szerezni, ráadásul egy jogtalannak tűnő tizenegyesből.
Az első tizenegyest megelőző pillanat (Fotó: Reuters)

A Chelsea hat ponttal elléphetett volna a szombaton a Fulhamtől vereséget szenvedő Manchester Unitedtől, ehhez a kieső helyen álló West Ham United otthonában kellett volna nyernie Carlo Ancelotti csapatának.

A listavezető uralta is az első félidőt, Frank Lampard lövését Robert Green ütötte szögletre, Braniszlav Ivanovics fejesénél viszont a gólvonalon álló Scott Parkernek kellett kisegítenie kapusát, a korábban a Chelsea-nél is megforduló középpályás mellel mentette meg csapatát a góltól.

Az első félóra letelte után is a vendégek játszottak veszélyesebben, de Lampard lövése kevéssel a bal alsó sarok mellett ment el, Didier Drogba próbálkozása után pedig az oldalhálóban kötött ki a labda.

Már ekkor bosszús lehetett Ancelotti, a 45. percben pedig még inkább, mivel csapata hátrányba került. A 29. születésnapját ezen a napon ünneplő Ashley Cole sodorta el Jack Collison lábát a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig az olasz Alessandro Diamanti váltotta gólra.

A szünet után sem változott a mérkőzés képe, támadott a Chelsea, és Drogba lövése után még nem ünnepelhettek a „kékek” szurkolói, a 61. percben már igen. Nem akármilyen körülmények között született meg az egyenlítő gól, ugyanis egyrészt jogtalanul jutott büntetőhöz a Chelsea – Matthew Upson a labdát találta el becsúszásánál –, Lampardnak pedig háromszor kellett betalálnia, mivel az első két alkalom után a játékvezető újra rúgatta a tizenegyest a bemozduló emberek miatt.

Bő tíz perccel később a vezetést is megszerezhették volna a vendégek, ám Joe Cole nagy helyzetben fölé durrantott.

A csattanó megint majdnem a félidő végén jött, és ismét a West Hamtől, ám Guillermo Franco közeli fejesét Petr Cech nagy bravúrral védeni tudta, így maradt az 1–1.

Kurucz Péter ezúttal nem volt tagja a West Ham keretének.

WEST HAM-CHELSEA 1-1

1. Chelsea 18 13 2 3 43–15 +28  41
2. Manchester United 18 12 1 5 37–17 +20  37
3. Arsenal 17 11 2 4 44–20 +24  35
4. Aston Villa 18 10 5 3 29–14 +15  35
5. Tottenham 18 10 3 5 40–22 +18  33
6. Manchester City 17 7 8 2 33–27 +6  29
7. Birmingham 18 8 4 6 19–18 +1  28