A WBA legyőzte az Evertont, ikszelt a Tottenham

2012.09.01. 18:19
A West Bromwich Albion remekül szerepel az új szezonban, ezt most az Everton bánta (Fotó: Action Images)
A West Bromwich Albion hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Evertont a Premier League 3. fordulójában. A találkozón Gera Zoltán nem kapott lehetőséget. A Tottenham hazai pályán döntetlent játszott a Norwich-csal.

Az Everton remekül kezdte a szezont, előbb a Manchester Unitedet győzte le 1–0-ra, majd az Aston Villánál (3–1) bizonyult jobbnak. Ezúttal pedig egy másik veretlen, a két meccsén négy pontot szerző West Bromwich Albion volt az ellenfele.

A találkozó túl sok látványos jelenetet nem hozott, de a második félidőben az Everton így is könnyedén megszerezhette volna a vezetést, Marouane Fellaini azonban a kapuval szemben csúnyán fölé lőtt.

Aztán a WBA megszerezte a vezetést: Peter Odemwingie beadását Shane Long fejelte a kapuba. Az Everton most került először hátrányba ebben a szezonban, ez pedig vereséget is jelentett számára.

Pláne úgy, hogy Gareth McAuley a 83. percben három méterről fejelt gólt – végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát. Gera Zoltán ezúttal is a kispadot koptatta, játéklehetőséghez nem jutott.

A Tottenhamben majdnem jól sikerült Moussa Dembélé bemutatkozása. A Fulhamtől érkező, a szünetben beálló középpályás ugyanis a 69. percben betalált a Norwich-nak, és úgy tűnt, hogy ez győztes gól lesz. A 85. percben azonban Robert Snodgrass megmentette az egyik pontot a vendégeknek.

A bajnokságot remekül, két győzelemmel és 8–0-s gólkülönbséggel kezdő Swansea hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Sunderlanddel. A vendégeknél Steven Fletcher duplázott. A Wigan–Stoke City összecsapás szintén 2–2-es eredménnyel ért véget.

1. Chelsea 3 3 8–2 +6 9
2. Swansea 3 2 1 10–2 +8 7
3. West Bromwich Albion 3 2 1 6–1 +5 7
4. Manchester City 3 2 1 8–5 +3 7
5. Everton 3 2 1 4–3 +1 6
5. West Ham 3 2 1 4–3 +1 6
7. Wigan 3 1 1 1 4–4 0 4
8. Fulham 3 1 2 7–6 +1 3