A négyet vágó Man. City két ponttal meglépett az MU-tól

2011.10.15. 18:05
A City ismét könnyed győzelmet aratott (Fotó: Action Images)
A Manchester City hazai pályán 4–1-re legyőzte az Aston Villát az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 8. fordulójában. Roberto Mancini együttese ezzel két ponttal meglépett a korábban a Liverpool ellen ikszelő Manchester Unitedtől a bajnoki tabella élén.

A Manchester City azzal a tudattal lépett pályára az Aston Villa ellen, hogy a városi rivális Manchester United pontokat hagyott a Liverpool otthonában. Ha tehát nyer Roberto Mancini együttese, két ponttal meglép az MU-tól a bajnoki tabella élén.

A jóval esélyesebb City ellen kezdetben jól tartotta magát az Aston Villa, a 28. percben azonban a hazai csapat megszerezte a vezetést. Mario Balotelli szögletet követő kavarodás után közelről, szép mozdulattal ollózta a labdát a léc alá. A renitens olasz csatár pályafutása során eddig kilenc gólt szerzett a Premier League-ben, ebből négyszer az Aston Villát szomorította.

A szünetben még reménykedhetett a birminghami csapat, a második félidő elején azonban már jelentős hátrányba került: Stephen Warnock csúnyán aláfutott a labdának, Adam Johnson pedig köszönte a lehetőséget, s közelről a vendégkapuba lőtt. Vincent Kompany nem sokkal későbbi, szögletet követő fejes gólja pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Warnock a 65. percben némileg javította a második találatnál elkövetett hibáját, a 65. percben minden dühét beleadva lőtt közelről kapufás gólt. A 71. percben James Millner mindent helyre rakott: húsz méterről eleresztett csodálatos kapáslövésével kilőtte a jobb felsőt – kialakítva ezzel a végeredményt.

A Manchester City erősségét mutatja, hogy Mancini nyugodtan pihentethette több játékosát is a hétközi BL-fordulóra. Samir Nasri és Edin Dzeko is csak a kispadon ült, míg a hónap játékosa, David Silva az utolsó 25 percre állt be egy „átmozgató edzésre”.

A magyarok közül Bogdán Ádám a kispadról nézte végig, ahogyan csapata, a Bolton 3–1-re nyer a Wigan otthonában. A másik magyar kapus, Somogyi Csaba a kispadra sem ülhetett le a Fulhamben, amely a Stoke City vendégeként szenvedett vereséget. Buzsáky Ákos is mindössze a pálya széléről nézhette az övéit: a Queens Park Rangers–Blackburn Rovers mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

MANCHESTER CITY–ASTON VILLA 4–1

CHELSEA–EVERTON 3–1

Bár Louis Saha révén a vendégek kerültek először helyzetbe, Petr Cech védett, és ezután már jobbára az történt a pályán, amit a hazaiak akartak: az első fél óra végén Juan Mata nagyszerű indítását egy pattanást követően Ashley Cole egyből kapu elé tette, az ott érkező Daniel Sturridge pedig közelről a hálóba fejelt (1–0).

A félidő hosszabbításában Frank Lampard szabadrúgása után John Terry érkezett a legjobban, és fejelt a kapuba (2–0), majd a 62. percben Didier Drogba játszott a bal oldalon Matához, akinek keresztbe lőtt labdáját Ramires lőtte két lépésről az üres kapuba (3–0).

A liverpooliak részéről csak a szépítésre futotta, az egyaránt csereként beálló Royston Drenthe bal oldali beadásából a védők között becsúszó Aposztolosz Velliosz talált be (3–1). A „kékek” sikerét így sem veszélyeztette semmi, ezzel továbbra is tapadnak a manchesteriekre.