A Manchester United nyert, a Chelsea és az Arsenal válaszára vár

2011.04.23. 15:51
Rooney és az MU kőkemény küzdelemre kényszerült az Everton ellen, de végül sikerrel járt (Fotó: Reuters)
A Manchester United végig fölényben játszva 90 percen keresztül óriási nyomás alatt tartotta a Premier League 34. fordulóját hatmeccses bajnoki veretlenséggel váró Evertont, de csak a 84. percben sikerült feltörnie a kék mezesek védelmét: ekkor Javier Hernández közvetlen közelről fejelt az addig bravúrok sorozatát bemutató Tim Howard kapujába. Az MU ezzel 9 pontra növelte előnyét a szombaton pályára lépő Chelsea-vel és a vasárnap játszó Arsenallal szemben.

A Newcastle elleni keddi 0–0 után a Manchester United játékosai elszántan vetették bele magukat az Everton elleni mérkőzésbe. A nagy lelkesedést azonban minden erejükkel igyekeztek csillapítani az elmúlt hat meccséből ötöt megnyerő és egyen döntetlent elérő liverpooliak, akik tökéletes védőmunkát mutattak be.

Hiába kombinált jól a házigazda, az Everton jól záró védelmének minden heklyzetre volt válasza, és ha már más nem volt, Tim Howard kapus hárított bravúrral egykori csapata ellen. Ha pedig már ő is verve volt, mint a 37. percben Nani óriási helyzeténél, a szerencse mentette meg a vendégeket: a portugál szélső lapos lövésével a közte és a kapu között fekvő Javier Hernándezt találta el.

A fordulás után folytatódott a manchesteri rohamozás és Howard bravúrfesztiválja, az amerikai kapus szinte percenként mutatott be hatalmas bravúrt.

A 84. percben aztán onnan kaptak segítséget a „vörös ördögök", ahonnan a legkevésbé várták: Sylvain Distin talán az egyetlen hibáját követte el a mérkőzésen, a labda valenciához került, az ecuadori beadása után a hosszú oldalon Hernández a hiába vetődő Howard kapujába fejelt. 1–0

MANCHESTER UNITED–EVERTON 1–0

Az idő most már nem gyorsan, hanem, lassan ment az MU számára, de amilyen későn jött a találat, annyira megbénította a csodához karnyújtásnyira kerülő Evertont, amely már nem volt képes veszélyes rohamok indítására. A ráadás öt percben csak ímmel-ámmal támadt, az MU pedig magabiztosan tartotta meg a labdát

A „kékek" a két csapat legutóbbi három meccséből kétszer is betaláltak a sérülések miatti hosszabbításban, de ez most nem történt meg.

Sir Alex Ferguson csapata megszerezte a három pontot, s feladta a leckét a szombaton a West Hamet fogadó Chelsea-nek és a vasárnap Boltonba látogató Arsenalnak. Amelyik megbotlik, minden bizonnyal lemondhat a bajnoki címről.