A Man. City az egy pontnak is örülhetett

2012.03.31. 18:16
A Manchester City hazai pályán kétgólos hátrányból felállt ugyan, de így is 3–3-as döntetlenre volt csak képes a Sunderland ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában. Az Arsenal 2–1-re kikapott a QPR otthonában (Buzsáky Ákos nem játszott a Rangersben), a Chelsea viszont 4–2-re győzött az Aston Villa vendégeként. A Bolton Bogdán Ádámmal a kapujában verte meg idegenben 3–2-re a Wolverhamptont.
Micah Richards és a Manchester City fájdalmas botláson van túl (Fotó: Reuters)

A Manchester City kezdőjében nem volt ott a tényleg elég hülye sérülést elszenvedő Sergio Agüero, és a még erőnléti problémával küzdő Carlos Tévez sem. Az első fél óra csak helyzeteket hozott (mindkét oldalon), a 31. percben aztán megszületett az első gól, amelyet Sebastian Larsson jegyzett jól helyezett lapos lövéssel. A City még a szünet előtt egyenlített – Mario Balotelli higgadtan értékesítette az Edin Dzeko buktatásáért megítélt 11-est –, az első játékrész hosszabbításának 4. percében azonban jött az újabb hideg zuhany a hazaiaknak, Nicklas Bendtner ugyanis fejjel ismét előnyhöz juttatta a Sunderlandet.

A második játékrész elején mintaszerű kontratámadás végén Larsson másodszor is eredményes volt, Roberto Mancini így nem várt tovább, beküldte Tévezt, mégpedig David Silva helyére.

Sokáig úgy nézett ki, hiába minden, a City szégyenszemre kikap hazai pályán, ám a hajrában felállt a padlóról. Két perc alatt előbb Mario Balotelli, majd Alekszandar Kolarov lőtt olyan gólt, hogy a kapus csak szemmel követte a labdát. Egy pontot így megmentett a manchesteri csapat, ám a városi rivális United hívei így is dörzsölhetik tenyerüket.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

szólj hozzá: Man City Sunderland 3:3 GOALS

A QPR a 22. percben megszerezte a vezetést Adel Taarabt első Premier League-találatával az Arsenal ellen, ám az észak-londoni gárda már 19 pontot gyűjtött az idény során hátrányból felállva, így az „ágyúsoknak” volt miben bízniuk. Ennek megfelelően Theo Walcott a 37. percben egyenlített, és a vendégek ezt követően is fölényben maradtak. A győztes gólt azonban nem ők lőtték, hanem a QPR: a 66. percben Thomas Vermaelen óriási hibáját követően Samba Diakité volt eredményes. Buzsáky Ákos a kispadról nézte végig társai diadalát.

A Chelsea kétgólos előnyt adott le az utolsó negyedórában az Aston Villa otthonában, ahonnan azonban mégis három ponttal távozott. A 83. percben a másodszor beköszönő Braniszlav Ivanovics fejelt a kapuba közelről Fernando Torres csúsztatása után, majd a 92. percben a spanyol csatár tette biztossá a „kékek” győzelmét. Torres 1035 perc után szerzett gólt a PL-ben. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Sztilian Petrov, akinél pénteken akut leukémiát diagnosztizáltak, ezt követően pedig bejelentette visszavonulását. A 19. perc után megható jelenet játszódott le a stadionban, a nézők ugyanis felálltak, és egy percen át tapsolták a bolgár játékost (aki a 19-es mez tulajdonosa volt).

Aston Villa 2-4 Chelsea by fasthighlights-2012

A hét közben a Tottenham elleni FA-kupa-meccsen parádézó Bogdán Ádámnak ezúttal a Wolverhampton otthonában volt jelenése. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrész hazai találattal kezdődött és azzal is végződött, a kettő között viszont három Bolton-gól is született, így 3–2-re a vendégek nyertek. A tudósítások szerint Bogdán ezen a meccsen is bemutatott egy-két nagy bravúrt.

Somogyi Csabát ezúttal sem nevezte a Fulham, és a West Bromwich Albion magyar légiósai (Gera Zoltán, Fülöp Márton) sem kerültek be csapatuk keretébe.

PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Aston Villa–Chelsea 2–4 (Collins 77., Lichaj 80., ill. Sturridge 9., Ivanovics 51., 83., Torres 92.)
Everton–West Bromwich Albion 2–0 (McAuley 18. – öngól, Anichebe 68.)
Fulham–Norwich City 2–1 (Dempsey 2., Duff 13., ill. Wilbraham 77.)
Manchester City–Sunderland 3–3 (Balotelli 43., 85. – az elsőt 11-esből, Kolarov 86., ill. Larsson 31., 55., Bendtner 45+4.)
Queens Park Rangers–Arsenal 2–1 (Taarabt 22., Diakité 66., ill. Walcott 37.)
Wigan Athletic–Stoke City 2–0 (Alcaraz 54., Moses 93.)
Wolverhampton Wanderers–Bolton Wanderers 2–3 (Kightly 53., Jarvis 88., ill. M. Petrov 63. – 11-esből, M. Alonso 80., Davies 84.)
1. Manchester United 30 23 4 3 74–27 +47 73
2. Manchester City 31 22 5 4 75–25 +50 71
3. Arsenal 31 18 4 9 62–41 +21 58
4. Tottenham 30 16 7 7 53–35 +18 55
5. Chelsea 31 15 8 8 53–36 +17 53
6. Newcastle 30 14 8 8 44–42 +2 50
7. Everton 31 12 7 12 32–31 +1 43
8. Liverpool 30 11 9 10 35–31 +4 42