A Liverpool kikapott Geráék otthonában

2009.10.31. 18:25
A Fulham hazai pályán 3–1-re legyőzte a Liverpoolt a Premier League 11. fordulójában. A győzelemből a szünetben beálló Gera Zoltán egy gólpasszal vette ki a részét, a Liverpoolban Gulácsi Péter a cserepadon ült. A Chelsea könnyedén nyert a Bolton vendégeként, míg a Sunderland – amelyben Fülöp Márton kispados volt – kétgólos hátrányból mentett pontot a West Ham ellen. A Burnley otthonában kikapó Hull City keretében nem volt ott Halmosi Péter.

A Fulham–Liverpool mérkőzésen mindkét csapat kispadján ült egy magyar játékos, a hazaiaknál Gera Zoltán, a vendégeknél Gulácsi Péter várt bevetésre. A Steven Gerrard nélkül felálló Liverpool a 21. percben nagyon közel került a vezetés megszerzéséhez, de Josszi Benajun 17 méteres lövése a lécet találta telibe.

Két perccel később szép Fulham-akció futott végig: Kamara Duffot hozta játékba, aki laposan középre passzolt, a védők közül kilépő Bobby Zamorának pedig közelről már nem volt nehéz dolga.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a vendégek ezután a kapujához szögezték volna a Fulhamet, ennek ellenére sikerült még a szünet előtt egyenlíteniük. Egy hazai védőről Fernando Torres elé pattant a labda, aki 16 méterről mindenféle teketóriázás nélkül a kapu jobb oldalába bombázott.

A második félidőre már Gera Zoltánnal és Erik Nevlanddal futott ki a hazai gárda, és a magyar játékos az 59. percben gólt is szerezhetett volna, de nagy helyzetben gyengén találta el a labdát. Negyedórával később már örülhetett a Fulham közönsége, Paul Konchesky bal oldali beadását Gera fejelte középre, Nevland pedig közelről a hálóba továbbított.

Mintegy tíz perccel a vége előtt szinte minden reményüket elvesztették a „vörösök” a győzelemre – de még talán a pontszerzésre is –, ugyanis előbb rossz ütemű szerelési kísérletét követően Pillipp Degent, majd a Zamorát utolsó védőként lerántó Jamie Carraghert is kiállította a játékvezető. Clint Dempsey döntötte el végleg a mérkőzést, ugyanis egy jó ütemű kiugratás után nem hibázott ziccerben, így kialakította a 3–1-es végeredményt.

A Bolton otthonában fellépő Chelsea sokáig csak puhította ellenfelét, az első félidő utolsó percében aztán dupla „katasztrófa” érte a hazaiakat, ugyanis Jlloyd Samuelt kiállították Didier Drogba felrúgásáért, a Chelsea pedig büntetőt kapott. Ezt Frank Lampard értékesítette, így a „kékek” előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második játékrészben aztán már nem volt pardon a londoniak részéről, három gólt berámolva nagy különbségű győzelmet arattak.

Fülöp Márton ezúttal is csak csere volt a Sunderlandben, amely 0–2-ről mentett pontot a West Ham ellen, míg Halmosi Péter nem kapott helyet a Hull City keretében, így nem volt részese a Burnley elleni vereségnek. Az utolsó helyen álló Portsmouth meggyőző sikert aratott a Wigan felett, így már csak három pontra áll a bennmaradást érő helyektől.

PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Arsenal–Tottenham 3–0 (Van Persie 42., 60., Fabregas 43.)
Bolton–Chelsea 0–4 (Lampard 45. – tizenegyesből, Deco 61., Knight 82. – öngól, Drogba 91.)
Burnley–Hull C. 2–0 (Alexander 20., 77. – az elsőt tizenegyesből)
Everton–Aston Villa 1–1 (Biljaletgyinov 45., ill. Carew 47.)
Fulham–Liverpool 3–1 (Zamora 24., Nevland 73., Dempsey 87., ill. Torres 42.)
Portsmouth–Wigan 4–0 (Dindane 35., 65., 90. – a harmadikat tizenegyesből, Piquionne 45.)
Stoke C.–Wolverhampton 2–2 (Elokobi 17. – öngól, Etherington 44., ill. Craddock 47., 64.)
Sunderland–West Ham 2–2 (Reid 39., Richardson 76., ill. Franco 30., C. Cole 36.)