A Liverpool és az Everton is vezetett, de egyik sem nyert

2011.01.16. 16:59
Dirk Kuyt tizenegyesgólja csak a pontmentésre volt elég az Everton elleni derbin (Fotó: Action Images)
Bár a Liverpool, majd az Everton is vezetett a Premier League 23. fordulójának nagy múltú Mersey-parti rangadóján, egyik csapat sem szerzett három pontot. A találkozó a remek hangulat ellenére csak nyomokban idézte a két együttes korábbi nagy ütközeteit, s hű képet mutatott arról, miért található a két gárda a tabella alsó felén.

Elképesztő tapsvihar és ováció fogadta Kenny Dalglisht az Anfield Roadon a Liverpool–Everton mérkőzés előtti pályára vonuláskor, a Poolt az idény első felében vezérlő Roy Hodgson teljes liverpooli időszaka alatt nem kapott annyi szeretetet, mint a „vörösöket” másodszor irányító skót legenda néhány perc alatt.

A közönségen tehát semmi sem múlott, a szerdán a Blackpooltól kapott zakó (1–2) ellenére Dalglish teljes támogatást élvezett. A 215. Mersey-parti derbi elején érződött, hogy egyik csapat sincs túl jó formában, ráadásul hiányoztak a karmesterek (a Poolból Steven Gerrard eltiltás, az Evertonból az ausztrál Tim Cahill Ázsia-kupa-szereplése miatt nem léphetett pályára).

Ennek megfelelően az Everton inkább pontrúgásokból veszélyeztetett, a belga Marouane Fellaini rendre túlugrotta a vörös mezes védőket.

Félóra elteltével a Liverpool szerzett vezetést, Glen Johnson bal oldali beadása után Dirk Kuyt két kísérlettel sem volt eredményes, a második utáni kipattanó azonban Raul Meireles elé került, és a portugál középpályás megszerezte első liverpooli gólját.

A Pool akarásban mindenképp az Everton fölé nőtt, ám hogy mennyire törékeny volt a hazaiak lelkesedése, a fordulás után kiütközött: Mikel Arteta szögletét elnézte Pepe Reina kapus, alászaladt a labdának, amelyet Sylvain Distin a hosszú oldalról a kapuba terelt. Az Everton új erőre kapott, a Liverpool pedig megbénult a gól után.

Hat perccel később Leon Osman passzolt Jermaine Beckfordhoz, aki Raul Meirelest lerázva Reina kapujába lőtt.

A liverpooliak nehezen ocsúdtak fel a döbbenettől, Fernando Torres például Johnny Heitingán vezette le a feszültséget, amiért sárga lapot kapott.

A 68. percben újabb fordulat következett be: a Howardról kipattanó labdára lecsapott Maxi Rodríguez, a kapus késve vetődött az argentin elé, így a labdát nem tudta elkapni, de buktatta a Pool középpályását. A játékvezető némi hezitálást követően (előbb Maxi reklamált hevesen, majd az Everton játékosai) megadta a tizenegyest, amelyet Gerrard távollétében Kuyt higgadtan értékesített.

A hátralévő húsz percben mindkét csapat a győztes gólért hajtott, de hiába a nagy akarás, ebben a periódusban kiütközött, miért található mindkét gárda a tabella alsó felén, nem sikerült igazán nagy helyzetet kidolgozni. Az Everton a 12., a Liverpool azonos pontszámmal a 13. helyen maradt.

LIVERPOOL–EVERTON

PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
 Liverpool–Everton 2–2 (Raul Meireles 29., Kuyt 68. – tizenegyesből, ill. Distin 46., Beckford 52.)
 KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
 Birmingham City–Aston Villa 1–1 (R. Johnson 49., ill. Collins 73.)
 Sunderland–Newcastle United 1–1 (A. Gyan 93., ill. Nolan 52.)
 KÉSŐBB
 Tottenham–Manchester United
 17.10 (tv: Digi Sport)
 SZOMBATI EREDMÉNYEK
West Ham–Arsenal 0–3 (Van Persie 13., 77. – a másodikat 11-esből, Walcott 41.)
Chelsea–Blackburn 2–0 (Ivanovics 57., Anelka 76.)
Manchester City–Wolverhampton 4–3 (K. Touré 41., Tévez 48., 66., Y. Touré 53., ill. Milijas 12., Doyle 68. – 11-esből, Zubar 85.)
Stoke City–Bolton 2–0 (Higginbotham 37., Etherington 63. – 11-esből)
West Bromwich–Blackpool 3–2 (Odemwingie 38., 87., J. Morrison 52., ill. Vaughan 11., Taylor-Fletcher 80.)
Wigan–Fulham 1–1 (Rodallega 57., ill. An. Johnson 86.)
1. Manchester City 23 13 6 4 37–19 +18  45
2. Manchester United 20 12 8 43–19 +24  44
3. Arsenal 22 13 4 5 45–22 +23  43
4. Chelsea 22 11 5 6 38–19 +19  38
5. Tottenham 21 10 6 5 31–25 +6  36
6. Sunderland 23 8 10 5 26–23 +3  34
7. Bolton 23 7 9 7 34–31 +3  30