A Chelsea kétgólos sikerével megelőzte a Liverpoolt

2013.09.21. 20:31
John Obi Mikel a 185. PL-mérkőzésén megszerezte első bajnoki gólját (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Chelsea hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Fulhamet, így megelőzte a korábban botló Liverpoolt.

Nem mondhatni, hogy túl jó formában várta a mérkőzést a Chelsea, hiszen a legutóbbi négy fellépésén előbb gól nélküli döntetlent játszott a Manchester United otthonában, majd rendkívül peches körülmények között, tizenegyesekkel elbukta az Európai Szuperkupát a Bayern München ellen, mielőtt a bajnokságban az Everton, a BL-ben pedig a Basel ellen kapott ki.

Otthon a bajnokságban így is a „kékek" voltak az esélyesek, annál is inkább, mert José Mourinho irányításával a Chelsea 62 hazai PL-meccsén még nem kapott ki, 48 győzelem mellett 14 döntetlena mérlege.

Ennek megfelelően már a 6. percben veszélyeztetett, Ivanovics jobb oldali beadása után Eto'o nem tudott a kapuba pöckölni. Az első negyedórához közeledve megszerezhette volna a vezetést a vendégcsapat, Bent lépett ki a labdával, de ziccerben nem tudott Cech mellett a kapu lőni.

A 19. percben Ramires szabadrúgás utáni fejesét védte a vendégek kapusa, majd a kevesebb izgalmat tartogató első játékrész utolsó percében egy bal oldali bal oldali beadásra Ivanovics érkezett a hosszún, kétszer is próbálkozhatott, Stockdale azonban védeni tudott.

Az 52. percben aztán megszerezte a vezetést a Chelsea: Schürrle Hazard-hoz játszott, aki a 16-os előterébe érve kiadta a bal oldalon érkező feladóhoz, a német játékos éles szögből leadott lövését nem tudta fogni a kapus, Eto'o ismétlését csak középre ütni tudta, Oscar pedig végül csak utat talált már a kapuba (1–0).

Az 54. minutumban máris egyenlíthetett volna a Fulham, de Kasami 32 méteres szabadrúgását Sidwell 7 méterről a léc fölé fejelte. A 67. percben Schürrle próbálta meg becsapni a kint álló kapust, 35 méteres szabadrúgása kevéssel a bal felső mellé szállt.

A 83. perc meghozta a második Chelsea-gólt, a hosszúról visszafejelt labdát Obi Mikel lőtte félfordulatból, 4 méterről a kapuba (2–0). A nigériai játékos 185. PL-mérkőzésén az első gólját szerezte!

José Mourinho együttese sikerével megelőzte a Liverpoolt a tabella élén.

(Lovren 53.)
Newcastle United–Hull City 2–3 (Rémy 10., 44., ill. Brady 26., el-Mohamadi 48., Aluko 76.)
West Bromwich Albion–Sunderland 3–0 (Sessegnon 20., Ridgewell 76., Amalfitano 93.)
West Ham United–Everton 2–3 (Morrison 31., Noble 76. – 11-esből, ill. Baines 62., 83., Lukaku 85.)
Norwich–Aston Villa 0–1 (Kozák 30.)

1. Chelsea 5 3 1 1 6–2 +4 10
2. Liverpool 5 3 1 1 5–3 +2 10
3. Arsenal 4 3 1 8–5 +3 9
4. Tottenham 4 3 1 4–1 +3 9
5. Everton 5 2 3 6–4 +2 9
6. Southampton 5 2 2 1 3–2 +1 8
7. Manchester City 4 2 1 1 8–3 +5 7