0–2-ről fordított és élre állt az Arsenal

2010.01.20. 22:52
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság korábbról elmaradt meccsén az Arsenal hazai pályán 0–2-ről fordított, és nagyszerű második félidei játékának köszönhetően 4–2-re győzött a Bolton ellen. Ezzel pedig több rúgott góljának köszönhetően az Arsenal átvette a vezetést a tabellán a Chelsea előtt. A Liverpool Dirk Kuyt két góljával nyert a Tottenham ellen.

Vermalen (jobbra) szerezte az Arsenal harmadik gólját (Fotó: Reuters)
Vermaelen (jobbra) szerezte az Arsenal harmadik gólját (Fotó: Reuters)

Az angol bajnokságban ma két korábbról elmaradt mérkőzést rendeztek. Az Arsenal azt a Boltont fogadta, melyet hétvégén idegenben 2–0-ra legyőzött. A mai találkozó azonban fordítva kezdődött: 28 perc után nagy meglepetésre a Bolton vezetett 2–0-ra.

A 7. percben egy rosszul sikerült felszabadítás után hét méterről Gary Cahill szerezte meg a vezetést a Boltonnak, majd Denílsonnak a tizenhatoson belül Li ellen elkövetett szabálytalansága után Matthew Taylor büntetőből növelte az előnyt.

A Bolton úgy vezetett 2–0-ra, hogy az Arsenalnak volt több helyzete. Edouardo és Arsavin is veszélyesen játszott, a vendégeknél Kevin Davies pedig kis híján öngólt fejelt (a felső lécről pattant ki a labda).

Az „ágyúsok" mezőnyfölénye aztán a 44. percben érett góllá: Tomas Rosicky 15 méterről ütemtelenül a kapu bal oldalába bombázott.

A második félidőben fokozta a tempót Arsene Wenger együttese, és már hét perc elteltével egyenlített Cesc Fabregas révén, aki a két gárda hétvégi bajnokiján is betalált. A spanyol középpályás a tizenhatos vonalánál két bizonytalankodó védő között szerzett labdát, majd az ötös vonaláig vezette, ahonnét éles szögből a kapus lábai között a kapuba lőtt.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Fabregas góljánál a földön feküdt a vendégek játékosa, Davies, akivel szemben William Gallas szabálytalankodott, ám a játékvezető nem fújta le az esetet. Daviest később le is kellett cserélni.

Az Arsenal az egyenlítés után még inkább lendületbe jött, és a 65. percben a vezetést is megszerezte. A hazaiak nem tudtak felszabadítani egy szögletet követően, a labda Thomas Vermaelen elé került, aki 11 méterről nagy erővel a bal felső sarokba lőtt. És ezzel még nem volt vége a mccsnek...

A 4–2-es végeredményt egy jobb oldali akció végén Andrej Arsavin állította be, ezzel az Arsenal több rúgott góljának köszönhetően megelőzte a Chelsea-t és átvette a vezetést a bajnokságban, igaz a „kékek" egy meccsel kevesebbet játszottak.

ARSENAL-BOLTON 4-2

A Liverpool Dirk Kuyt két góljával 2–0-ra győzött a Tottenham ellen. A holland támadó a 6. percben egy Aquilanival történt összjáték után szerezte meg a vezetést, majd a hosszabbítás percben 11-esből (kétszer is a labda mögé kellett állnia, mert társai befutottak a tizenhatoson belülre, de mindkétszer betalált) állította be a 2–0-s végeredményt.

KUYT DUPLÁJA VIDEÓN

1–0, Kuyt

2–0, Kuyt (11-esből)

PREMIER LEAGUE
ELMARADT MÉRKŐZÉS
Arsenal–Bolton 4–2 (Rosicky 44., Fabregas 52., Vermaelen 65., Arsavin 85., ill. Cahill 7., M. Taylor 28. – 11-esből)

Liverpool–Tottenham 2–0 (Kuyt 6., 92.–11-esből)