Végül nem számított Luongo hibája

2011.05.16. 10:49
Roberto Luongo első harmadbeli hibája után megmutatta azt is, hogy képes nagy bravúrokra <br />(fotó: Action Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásában a Nyugati főcsoport döntőjének első meccsén a San Jose 1–0-ra, majd 2–1-re is vezetett Vancouverben, 3–2-re mégis kikapott az alapszakaszelsőtől.

Az 1993–1994-es szezon után játszik újra konferenciadöntőt a Vancouver Canucks, és a kanadaiak szurkolói aligha hasonló kezdésre számítottak kedvenceiktől az első találkozón, valóságos hideg zuhanyként érhette őket, hogy a San Jose az első, majd a második harmad végén is előnnyel vonulhatott pihenőre.

A Sharks ráadásul olyan találattal szerzett vezetést, amelyet nyugodtan lehet az egész liga egyik legjobb kapusa, Roberto Luongo nyakába várni. A kapuvédő az első játékrész végén merészkedett ki a ketrec mögé, majd hosszan próbált indítani, az „árnyékból” kibújó Joe Thornton azonban lefülelte az átadást, s mire olimpiai bajnok társa visszaért a kapu elé, a korong már kifelé tartott a hálóból. 0–1

Az egyenlítő gól is kapus által eladott korongból született, igaz, Antti Niemi nem túl szerencsés körbelövése mellett a San Jose védelme is legalább annyira ludas volt a találatban, hiszen Maxim Lapierre két passz után még mindig szabadon tevékenykedhetett a kapu előtt.

A Vancouver elhibázott három emberelőnyös helyzetet, mire a San Jose rögvest kihasználta az elsőt. Dan Boyle lökete után Patrick Marleau simította meg hajszálnyit a korongot, ám az épp elég volt hozzá, hogy bal felső sarokban kössön ki. 1–2

A harmadik harmadban viszont a Vancouver még tovább tudott fokozni az amúgy sem gyenge tempón, miközben Luongo is megmutatta, hogy megéri a Canucks hálója előtt tartani. Kevin Bieksa egyenlítő gólja után Henrik Sedin villant egyet emberelőnyben, és a svéd támadó második, playoffban szerzett találatával a kanadaiakat juttatta előnybe a párharcban. 3–2

A Canucks győzelmének jogosságát Todd McLellan, a Sharks vezetőedzője is elismerte, és a vereséget nem fogta a Detroit elleni hétmeccses küzdelem fáradtságára. „Rengeteg párharcot nyertek meg, sok időt töltöttek a támadóharmadunkban, így felőröltek minket. Vannak esték, amikor lábbal nem bírjuk, pedig a fejek még élesek, de ez nem az az eset volt. Olyanok voltunk, mint a kutyák, amelyek menekülnek a sztrádán az autók elől.”

Folytatás magyar idő szerint csütörtök hajnalban.