Tizennyolc év után a nyugati döntőben a Houston!

Gobodics TamásGobodics Tamás
2015.05.18. 09:23
A Houston Rockets nyerte meg a mindent eldöntő hetedik mérkőzést a Los Angeles Clippers ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában, így 1–3-ról fordítva bejutott a konferenciadöntőbe, ahol a Golden State Warriors lesz Hardenék ellenfele.

Howardék megcsinálták, sorozatban három meccset nyert a Houston (Fotó: Action Images)

Megcsinálta a Houston. A hetedik meccs rangjához méltó küzdelmet hozott a találkozó, de a lélektanilag előnybe kerülő Rockets egy lépéssel végig előrébb járt, mint a Clippers – így 1997 után újra ott lesz a texasi gárda a konferenciadöntőben. James Harden vezérletével már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, félidőben tíz ponttal vezetett, a harmadik negyedet pedig már 17 pontos fórral zárta – ugyan innen még egy 9–0-s etappal felzárkózott a LAC, a hajrát nem rontotta el a Houston.

Saját játékát játszotta a Rockets. Az utolsó mérkőzésen tudta talán leginkább saját stílusát képviselni a Houston, a 12/30-as (40 százalék) triplamutató mellett 41 büntetőt harcolt ki a gárda, ebből James Harden egymaga 18-at – a dobóhátvéd végül 31 ponttal, 7 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt. Ariza hat hármast süllyesztett el, Howard mély dupla duplát szállított, Josh Smith pedig elöl-hátul remekelt – mindenki azt csinálta, amit a legjobban tud.

A Paul, Griffin, Jordan trió kevésnek bizonyult. Mindhárom játékos hozta, amit kellett, mindhárman dupla dupláztak, ráadásul emellett Griffin hat gólpasszt, Paul négy labdaszerzést, Jordan pedig három blokkot és szintén négy labdaszerzést mutatott fel. Ugyanakkor a trió együtt 15 labdát adott el, és mindannyian hibáztak kulcspillanatban – a terhet nem bírta el most a gárda. Más nem akadt, aki fel tudott volna lépni, Crawford és Redick együtt 33 százalékkal dobott (28 százalékkal triplázott), a kispadról sem érkezett segítség, ráadásul védekezésben sem tudták tartani a lépést az atletikusabb hazaiakkal.

Annak ellenére, hogy a Clippers játékosai 3–1-nél szinte a kezükben érezhették a franchise első főcsoportdöntőjét, kiestek Doc Riversék…

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS

Houston Rockets–Los Angeles Clippers 113–100

A Rockets legjobb dobói: Harden 31/6, Ariza 22/18, Howard 16
A Clippers legjobb dobói: Griffin 27, Paul 26/6, Crawford 17/9
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Houston javára.