Itt van Amerika
MTI 2020.03.23 10:51 Frissítve: 2020.03.23 11:38

NHL: a visszavonulását tervezi a Boston sztárja

A visszavonulását tervezi Tuukka Rask, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) érdekelt Boston Bruins sztárkapusa.

A 33 éves finn légiós a The Boston Globe című lapnak elmondta, jövő nyáron, amikor lejár a szerződése, nem feltétlenül fog új ajánlat után nézni. Hozzátette: azt biztosra veszi, hogy ha búcsút mond az NHL-nek, akkor a hazájában sem folytatja a pályafutását.

Rask elárulta, hogy a feleségével áprilisra várják a harmadik gyermeküket, és neki is egyre többet kell vállalnia otthon.

A 2014-ben olimpiai bronzérmes, 2011-ben – második számú kapusként – Stanley Kupa-győztes Rask 2013-ban kötött nyolc évre szóló, összesen 56 millió dollárt biztosító szerződést. 2007 óta szerepel a Boston kötelékében, 2014-ben őt választották a profi liga legjobb kapusának. NHL-es pályafutása során 536 mérkőzésen 291 győzelmet aratott, és ötven alkalommal nem kapott gólt.

Az NHL a koronavírus-járvány miatt jelenleg bizonytalan ideig szünetel, a Bruins az éllovas. Rask vezeti a kapusok rangsorát az NHL-ben a kapott gólátlagot (2.12) tekintve, második a védési hatékonyságban (92.9 százalék), hetedik a győzelmek számában (26), és második a kapott gól nélküli összecsapásokban (5).

2020.03.19 22:00:35

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Tom Brady eddig 227 millió dollárt keresett már az NFL-ben, de a Business Insider kimutatása szerint ez 60-100 millióval több is lehetett volna, ha kihasználja a lehetőségeit.

2019.02.25 21:02:02

Amerikai sportok nemzetisport.hu

Az idei játékosbörze magyar idő szerint április 24-án, hajnali 2 órakor veszi kezdetét.

2020.03.12 08:20:08

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Boban Marjanovics szétszedte a Denvert, hosszabbításban győzött a Knicks.

NBA
2020.03.11 09:51:27

Amerikai sportok HEGEDŰS RÓBERT, GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

San Antonióban kapott ki a Dallas, Memphisben nyert az Orlando.

NBA
2020.03.10 08:18:41

A Denver legyőzte a Bucks B-csapatát, kétszeri hosszabbítás döntött az Atlanta–Charlotte mérkőzésen.