NHL: megint hetedik meccset kell játszania a San Jose Sharsknak

2019.05.07. 07:47
Nagy volt az öröm Coloradóban (Fotó: nhl.com)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság rájátszásában a Colorado Avalanche hosszabbítás után 4–3-ra nyert a San Jose Sharks ellen, így a hetedik mérkőzés dönt a párharc továbbjutójáról. A Boston Bruins 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Columbus Blue Jacketset.

A Colorado háromszor szerzett vezetést a rendes játékidőben, ám a San Jose rendre egyenlített. A ráadás harmadik percében azonban a svéd Gabriel Landeskog kiharcolta a győzelmet, az Avalanche így 3–3-ra egyenlített.

A San Jose a playoff első körében ugyancsak hét meccset játszott: a negyeddöntőben a Vegas Golden Knightsot 4–3-as összesítéssel búcsúztatta.

Az Avalanche győztes gólja:

NHL on Twitter

The goal that sends the @Avalanche to #Game7, courtesy of @GabeLandeskog92! #StanleyCup https://t.co/bc9ylha2sW

A Boston a keleti döntőben a Carolina Hurricanesszel találkozik majd.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ

Columbus Blue Jackets–Boston Bruins 0–3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Boston javára.