NHL: hetedik meccs, hazai jég – naná, hogy kiesett az Anaheim

2016.04.28. 08:08
A fehér mezes Nashville idegenben ejtette ki az Anaheimet (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásában a Nyugati főcsoport-negyeddöntő hetedik mérkőzésén az Anaheim Ducks saját közönsége előtt 2–1-re kikapott a Nashville Predatorstól, ezzel 4–3-ra elveszítette az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcot, és búcsúzott a további küzdelmektől.

Az Anaheimmel kapcsolatban érdekesség, hogy egymást követő negyedik évben esett ki 4–3-as összesítéssel a rájátszásban, és a hetedik mérkőzést minden esetben saját közönsége előtt veszítette el. Három évvel ezelőtt a Detroit Red Wings (2–3), 2014-ben a Los Angeles Kings (2–6), míg tavaly a Chicago Blackhawks (3–5) jutott tovább a Honda Centerben.

A Nashville Predators 2012 óta először nyert párharcot a rájátszásban, a következő körben a San Jose Sharksszal találkozik.

Keleten már a főcsoport-elődöntő első meccsét rendezték meg, a New York Islanders idegenben 5–3-ra legyőzte a Tampa Bay Lightninget. A hátrányból felálló vendégeknél Shane Prince két góllal járult hozzá a sikerhez.

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ
NYUGATI FŐCSOPORT, 7. MÉRKŐZÉS
Anaheim Ducks–Nashville Predators 1–2
(0–2, 0–0, 1–0)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Nashville javára

FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT, 1. MÉRKŐZÉS
Tampa Bay Lightning–New York Islanders 3–5
(1–3, 0–1, 2–1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a New York Islanders javára