NHL: elkezdődött a playoff – háromgólos előnyről bukott a Tampa Bay

2019.04.11. 07:30
Csodás feltámadást produkált a Columbus Blue Jackets (Fotó: Twitter)
Hiába vezetett már három góllal az alapszakaszt hatalmas fölénnyel megnyerő Tampa Bay Lightning az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásának első játéknapján, a Columbus Blue Jackets parádés utolsó harmadbeli játékának köszönhetően fordított, s előnybe került az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Az alapszakaszban a 62 győzelmes csúcsot beállító Tampa Bay esélyeshez méltóan kezdte a rájátszás első meccsét, az első harmadban háromgólos előnyre tett szert, ám az utolsó harmadban érthetetlen összeesés következett. A Columbus lett az NHL történetének 27. csapata, amely fel tudott állni háromgólos hátrányból a rájátszásban, legutóbb a Winnipeg Jets volt képes erre tavaly a Nashville Predators ellen (0–3-ról 7–4).

A 2017-es győztes Pittsburgh Penguins hosszabbításban kapott ki a New York Islanders vendégeként, míg a már említett Winnipeg Jets otthon szenvedett vereséget a St. Louis Bluestól.

A Dallas Stars idegenben lepte meg a Nashville Predatorst, a tavalyi döntős Vegas Golden Knights pedig egy ötöst kapott a San Jose Sharkstól.