NHL: a Penguins egy győzelemre a főcsoportdöntőtől

2016.05.05. 07:01
A Washington–Pittsburgh párharc meccsei szorosak, de a Penguins 3–1-re vezet (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) szerdai játéknapján a Pittsburgh Penguins hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a Washington Capitalst, így összesítésben 3–1-re vezet.

A rendes játékidőben mindhárom harmad döntetlennel ért véget (1–1, 1–1, 0–0), a ráadás harmadik percében elért Patric Hörnqvist-góllal pedig a Pittsburgh Penguins diadalmaskodott a Washington Capitals felett, így egy győzelemre van a továbbjutástól. A párharc eddigi négy mérkőzése egyaránt egygólos különbséggel dőlt el, kettő ráadásul a hosszabbításban. A Washingtoné volt az alapszakasz legjobb mérlege, a playoffban viszont a legutóbbi hét találkozójából ötöt elvesztett.

A Penguins az NHL története során háromszor bukott el 3–1-es előnyről playoffpárharcot, legutóbb 2014-ben a New York Rangers ellen a rájátszás második fordulójában.