NHL: a Capitals lesz a Golden Knights ellenfele a Stanley-kupa döntőjében

2018.05.24. 07:17
Simán hozta az utolsó meccset a Washington Capitals (Fotó: AFP)
Húsz év után játszhat ismét Stanley-kupa-finálét a Washington Capitals, amely 4–0-ra legyőzte a Tampa Bay Lightningot az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) Keleti főcsoportdöntőjének hetedik, utolsó mérkőzésén.

A hatodik meccsen 3–0-val hozta a kötelezőt a Capitals, amely ezúttal túltett ezen az összecsapáson is: Alekszandr Ovecskin már a második percben megadta az alaphangot, a második harmadban aztán André Burakovsky duplázott, hogy aztán a végén Nicklas Backstrom üres kapus gólja lezárja az összecsapást.

A Washington Capitlas története során másodszor jutott be a nagydöntőbe, 1998-ban viszont nem tudott meccset nyerni a Detroit Red Wings ellen. A lehetőség adott, az újonc Vegas Golden Knights lesz az ellenfél a – helyi idő szerint – május 28-án kezdődő fináléban.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Tampa Bay Lighthing–Washington Capitals 0–4
(0–1, 0–2, 0–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Washington Capitals javára.