Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2019.03.21 07:56 Frissítve: 2019.03.21 08:51

NHL: 54 védés a kapustól, Lightning-siker a Capitals felett

A Keleti főcsoport éllovasa, a Tampa Bay Lightning hosszabbítás után 5–4-re legyőzte idegenben a konferencia harmadik helyén álló Washington Capitalset az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégek kapusa, Andrej Vaszilevszkij ötvennégy védést mutatott be.

Andrej Vaszilevszkij kapott négy gólt, de így is szenzációsan védett (Fotó: Twitter)

A Lightning sorozatban hatodik győzelmét aratta a ligában, ezzel növelte előnyét a főcsoport élén, ahogy a Washington Capitals is a saját divíziójában.

A fővárosiak (egyik) orosz klasszisa, Jevgenyij Kuznyecov megszerezte a 100. gólját az NHL-ben.

A keleti sereghajtó Ottawa Senators a harmadik harmadban tíz perc leforgása alatt feljött 0–5-ről 4–5-re a Vancouver Canucks ellen, de aztán fél perc alatt kapott újabb két gólt, így két győzelem után ismét pont nélkül maradt.

NHL, ALAPSZAKASZ
Buffalo Sabres–Toronto Maple Leafs 2–4
(1–0, 0–2, 1–2)
Washington Capitals–Tampa Bay Lightning 4–5 (1–0, 2–4, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
Anaheim Ducks–Winnipeg Jets 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)
Vancouver Canucks–Ottawa Senators 7–4 (1–0, 3–0, 3–4)

2019.04.19 20:12:43

Amerikai sportok S. TÓTH JÁNOS

Sokan, sokat megtettek azért, hogy hátráltassák a New Englandet és legnagyobb csillagát, Tom Brady mégis az NFL legnagyobbjává vált.

2019.04.22 09:07:45

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Lillardék remek védekezéssel és Russell Westbrook gyenge napjával jutottak 3–1-es előnyhöz.

2019.04.21 09:31:18

Blake Griffin visszatérése sem segített a Detroiton • Joel Embiid parádézott és balhét robbantott ki.

2019.04.19 10:37:21

Amerikai sportok nemzetisport.hu

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2019-es szezonjának divíziónkénti végeredménye.

2019.04.19 10:34:53

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2019-es alapszakaszának menetrendje – 11–17. forduló.