NHL: 54 védés a kapustól, Lightning-siker a Capitals felett

2019.03.21. 07:56
Andrej Vaszilevszkij kapott négy gólt, de így is szenzációsan védett (Fotó: Twitter)
A Keleti főcsoport éllovasa, a Tampa Bay Lightning hosszabbítás után 5–4-re legyőzte idegenben a konferencia harmadik helyén álló Washington Capitalset az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégek kapusa, Andrej Vaszilevszkij ötvennégy védést mutatott be.

A Lightning sorozatban hatodik győzelmét aratta a ligában, ezzel növelte előnyét a főcsoport élén, ahogy a Washington Capitals is a saját divíziójában.

A fővárosiak (egyik) orosz klasszisa, Jevgenyij Kuznyecov megszerezte a 100. gólját az NHL-ben.

A keleti sereghajtó Ottawa Senators a harmadik harmadban tíz perc leforgása alatt feljött 0–5-ről 4–5-re a Vancouver Canucks ellen, de aztán fél perc alatt kapott újabb két gólt, így két győzelem után ismét pont nélkül maradt.

NHL, ALAPSZAKASZ
Buffalo Sabres–Toronto Maple Leafs 2–4
(1–0, 0–2, 1–2)
Washington Capitals–Tampa Bay Lightning 4–5 (1–0, 2–4, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
Anaheim Ducks–Winnipeg Jets 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)
Vancouver Canucks–Ottawa Senators 7–4 (1–0, 3–0, 3–4)