Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2018.05.20 06:57 Frissítve: 2018.05.20 08:34

NHL: 0-2-ről fordított, már a Tampánál van az előny

Azok után, hogy hazai pályán az első két mérkőzését elveszítette, óriást fordult a világ a Tampa Bay Lightning jégkorongcsapatával. A floridaiak két washingtoni sikerrel kiegyenlítették a párharcot, az 5. mérkőzésen pedig otthon győzték le 3–2-re a Capitalst.

Hatalmas Tampa-öröm: összesítésben már 3–2-re a floridaiaknál az előny (Fotó: Twitter)

A mérkőzés alaphangulatát már a 19. másodpercben megadta Cedric Paquette, aki vezetést szerzett a hazaiaknak, ezt Ondrej Palat és Ryan Callahan még egy-egy találattal megtoldotta, így a 21. percben már 3–0 volt a Tampa Bay előnye.

A Washington ugyan megpróbált hajrázni, de Jevgenyij Kuznyecov és Alex Ovecskin révén csak a szépítésre futotta.

A hatodik mérkőzést magyar idő szerint keddre virradóra a fővárosban rendezik.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Tampa Bay Lightning–Washington Capitals 3–2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Tampa Bay Lightning javára.

2018.09.23 23:16:58

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Néhány héttel az eset 555. felemlegetése után újfent kiderült, minket, egyszerű földi halandókat az okvetlenül megkülönböztet az eltökélt élsportolóktól, hogy amíg mi a fájdalmakon és a rehabilitáción gondolkozunk, ők a fájdalmak leküzdésén és az aznapi visszatérésen.

2018.09.03 17:30:40

Amerikai sportok BORBÉLY LÁSZLÓ

KEZDÉS: 2.20. A címvédő a Falconsszal csap össze • Bajnokesélyesek, sötét lovak, szezontippek!

2018.08.23 12:04:45

Amerikai sportok nemzetisport.hu

Bartolo Colón az utolsó aktív játékos, aki még szerepelt a 2004-ben Washingtonba költöző és Nationals névre váltó Montreal Exposban.

2018.08.21 23:49:29

Amerikai sportok S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. Los Angelesnél nincs ideálisabb helyszín arra, hogy a becsvágyó LeBron az öltözőből szép lassan átköltözzön egy vállalati íróasztal mögé.

2018.08.02 09:56:09

Gyerekkorában pocsolyavizet kellett innia, iskola helyett a földeken dolgozott, végül mégis szupersztár lett.