NHL: 0-2-ről fordított, már a Tampánál van az előny

2018.05.20. 06:57
Hatalmas Tampa-öröm: összesítésben már 3–2-re a floridaiaknál az előny (Fotó: Twitter)
Azok után, hogy hazai pályán az első két mérkőzését elveszítette, óriást fordult a világ a Tampa Bay Lightning jégkorongcsapatával. A floridaiak két washingtoni sikerrel kiegyenlítették a párharcot, az 5. mérkőzésen pedig otthon győzték le 3–2-re a Capitalst.

A mérkőzés alaphangulatát már a 19. másodpercben megadta Cedric Paquette, aki vezetést szerzett a hazaiaknak, ezt Ondrej Palat és Ryan Callahan még egy-egy találattal megtoldotta, így a 21. percben már 3–0 volt a Tampa Bay előnye.

A Washington ugyan megpróbált hajrázni, de Jevgenyij Kuznyecov és Alex Ovecskin révén csak a szépítésre futotta.

A hatodik mérkőzést magyar idő szerint keddre virradóra a fővárosban rendezik.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Tampa Bay Lightning–Washington Capitals 3–2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Tampa Bay Lightning javára.