NFL: Londonban sem történt csoda, kikapott a Cleveland

2017.10.29. 17:39
Bár sokáig meccsben volt a Cleveland Browns a Minnesota Vikings ellen az idei utolsó londoni meccsen, a második félidőben a Vikingek állva hagyták a ligautolsó riválist, és 33–16-ra győztek a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 8. fordulójában.

Nyeretlenül utazott Londonba a Cleveland Browns és abban bízhatott, hogy talán egy másik földrészen nem számít majd a liga leggyengébb csapatának. Reálisan azonban nem reménykedhetett sok mindenben, hiszen az NFC Északi csoportjának éllovasa ellen kellett volna javítania.

Bekezdtek a „hazaiak”, Isaiah Crowell révén megszerezték a vezetést, ám nem hazudtolták meg magukat, az extrapont kimaradt.

A második negyedben Adam Thielen kapott el teljesen üresen egy passzt a Cleveland végzónájában (és azt is tudta, hogyan kell ünnepelni Angliában), majd Kai Forbath „visszaadta a kölcsönt”, ő is elhibázott egy egypontos rúgást. Az első félidő végéig teljesen kiegyenlített volt a meccs, felváltva vezettek a csapatok.

A nagyszünetet követően aztán fokozatosan meglépett a Vikings: két mezőnygól mellett Jerick McKinnon szerzett egy TD-t, majd két pontot ráadásként, és Kyle Rudolph révén is célba ért a Minnesota. A végeredmény 16–33.

Az idei utolsó londoni NFL-meccs sem hozott szerencsét a Clevelandnek, amely így 0–8-cal, míg a Vikings 6–2-vel vonulhat a pihenőhétre.