NFL: ismét főszerepben a bírók, a Packers legyőzte a Lionst

H. K.H. K.
2019.10.15. 06:56
Aaron Rodgers – némi bírói segítséggel – győzelemre vezette a Packerst (Fotó: detroitlions.com/AP)
A Green Bay Packers 23–22-re legyőzte a csoportrivális Detroit Lionst az NFL 6. fordulójának záró mérkőzésén.

Remekül kezdte a mérkőzést a Lions, el is húzott 13–0-ra, ám a második negyed már a hazaiaké volt, így 13–10-es állással vonulhattak félidőre a csapatok.

A folytatásban sokáig csak mezőnygólokkal operáltak a felek, a negyedik negyed sajnálatos módon már a bírókról szólt – kilenc perccel a vége előtt egy érthetetlen döntéssel hozzásegítették a Green Bayt egy touchdownhoz, amivel a Packers 22–20-ra feljött, másfél perccel a vége előtt pedig a Detroit hiába védekezett ki egy támadást, ismét jött egy „érdekes” zászló, aminek köszönhetően a „sajtfejűek” folytathatták drive-jukat.

Ezt követően tulajdonképpen már csak annyi volt a dolguk, hogy Mason Crosby rúgó két másodperccel a vége előtt, 23 yardról bevágja a mezőnygólt.

Ezzel a Green Bay 23–22-re győzött, és 5–1-re módosította a mérlegét. A Lions mutatója 2–2–1.