NFL: elszórakozta a Giants, drámai Eagles-fordítás

H. K.H. K.
2020.10.23. 07:39
Drámai vereség a Giantstől, fontos siker az Eaglestől (Fotó: Getty Images)
A Philadelphia Eagles 22–21-re legyőzte a csoportrivális New York Giantset az NFL alapszakaszának 7. fordulójában.

A hazaiak kezdték meg a pontgyártást, Carson Wentz az első negyed közepén egy yardról befutott a Giants végzónájába, ám erre a vendégek hamar válaszolni tudtak, a félidőre 10–7-es előnnyel vonulhatott az Eagles.

A harmadik negyed közepén a New York-iak másodéves irányítója, Daniel Jones meglódult, 80 yardot szaladt, ám 14 yardra a Philly végzónájától senkitől sem zavartatva elbotlott a saját lábában – Jonesnek szerencséje volt, mert egy védő-szabálytalanság miatt a Giantsnek sikerült összehoznia a touchdownt (14–10).

Egyik csapat sincs jó formában… (Fotó: Getty Images)

Hat perccel a vége előtt 21–10-re növelte előnyét a vendégcsapat, de az Eagles Wentz hosszú passza után két perc alatt TD-t szerzett, a kétpontos kísérlet viszont nem sikerült, így a hajrára 21–16-os Giants-fórral fordulhattak rá a felek.

Két perccel a vége előtt, 3&6-os szituációban Evan Engram, a New York tight endje nagyot bakizott, kulcspasszt ejtett el, hibáját pedig a Philadelphia ki is használta: 40 másodperc maradt az órán, amikor Wentz nagy labdát osztott ki a futó Boston Scottnak, amivel az Eagles 22–21-re fordított, s nyert is.

Sikerével a Philly mérlege 2–4–1-re javult, míg a Giantsé 1–6-ra módosult – sokat elmond az NFC Keleti csoportjának idei formájáról, hogy a győzelemmel a Sasok az élre is ugrottak a négyesben.