NBA: drámai meccsen nyert az Oklahoma a Memphis ellen

2013.05.05. 21:53
Rendkívül izgalmas hajrában az Oklahoma City a Memphis Grizzlies fölé kerekedett, és 93–91-es győzelmével 1–0-ra vezet az NBA rájátszásában, a Nyugati főcsoport elődöntőjében.

A Memphis kilencpontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet, és még az utolsó percnek is 90–87-es vezetéssel vágott neki. A 35 pontig jutó Kevin Durant azonban két duplával fordított, majd Reggie Jackson értékesített két büntetőt, ezzel 93–90 volt már az OKC-nek.

Jackson azonban 1.6 másodperccel a vége előtt faultolta a triplát dobó Quincy Pondextert, a Memphis játékosa így három büntetőhöz állhatott oda. Egyenlíthetett volna tehát, de már rögtön az első kísérleténél hibázott, ezek után pedig hiába célzott jól a másodiknál, majd vágta rá a gyűrűre a labdát harmadikra, a lepattanót nem tudták megszerezni a vendégek, így a Thunder megtartotta pályaelőnyét, és győzelemmel kezdte a párharcot.