NBA: csak a szokásos – Jokics tripla duplájával verte a címvédő LeBron Jameséket

2023.10.25. 06:51
A címvédő Denver Nuggets Los Angeles Lakers elleni hazai sikerével kezdődött az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) új idénye. A coloradóiak szerb sztárja, Nikola Jokics hozta szokásos teljesítményét és tripla duplával vette ki a részét a LeBron Jamesék elleni 119–107-es sikerből, míg a 2021–2022-es idényt megnyerő Golden State Warriors szoros csatában, fordulatos mérkőzésen szenvedett 108–104-es vereséget a Phoenix Sunstól.

Nikola Jokics a Lakers ellen is a címvédő Denver vezére volt (Fotó: Getty Images)

A címvédő Denver Nuggets Los Angeles Lakers elleni rangadójával kezdődött az NBA új idénye. A LeBron James vezette vendég kaliforniaiak csak az első percekben tudtak vezetni, 10–9-es előnyük után az első negyed végén már Nikola Jokicsék vezettek 34–20-ra, ez pedig meg is pecsételte a Lakers sorsát, amely a negyedik játékrész elejére hiába csökkentette három pontra a különbséget, végül simán, 119–107-re kikapott Denverben.

A hazaiak legjobbja aligha meglepő módon Nikola Jokics volt, aki 29 pontja mellé 13 lepattanót és 11 asszisztot jegyzett, de Jamal Murray (21–2–6) és Kentavious Caldwell-Pope (20–2–1) is eljutott 20 pontig, Michael Porter pedig 12–12–2-es dupla duplával zárt, ezzel szemben a Lakerstől csak LeBron James tudta felvenni a versenyt a hazaiakkal, a sztár ugyanis 21 pontja mellett nyolc lepattanót és öt asszisztot tett a közösbe, Taurean Prince 18, Anthony Davis pedig 17 ponttal zárt.

Az idénynyitóval ellentétben jóval szorosabb csatát hozott a 2021–2022-es idény bajnoka, a Golden State Warriors és az előző kiírásban negyeddöntős Phoenix Suns csatája. Steph Curryék ugyanis az első negyedben összeszedett 12 pontos hátrányukat hamar ledolgozták, a nagyszünetre azonban Kevin Duranték vonulhattak 61–46-os előnnyel.

A Warriors remekül jött ki a harmadik negyedre, nem csak ledolgozta hátrányát, hanem 82–76-ra fordított. A Sunsnak azonban innen is volt visszaút, Devin Booker vezetésével egy 20–8-as rohamot produkáltak a vendégek, akik a végjátékot is jobban bírták és végül 108–104-es idegenbeli győzelemmel kezdték az új évadot.

A Warriors legjobbja a 27 pontja mellett hat lepattanóval és egy assziszttal záró Curry lett, a Sunsnál Booker 32–6–8-as mutatóval zárt, Kevin Durant (18–10–3) és Jusuf Nurkic (14–14–3) pedig dupla duplázott.

A MÉRKŐZÉSEKRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!