Ismét leolvadt az OKC, jön a Warriors–Cavs visszavágó!

Gobodics TamásGobodics Tamás
2016.05.31. 08:35
Az Oklahoma City nem bírta a nyomást, a Golden State jutott be a döntőbe (Fotó: Reuters)
Hiába vezetett megint az Oklahoma City, a második félidőben és különösen az utolsó percben higgadtabb volt a Warriors, így a 36 pontos Steph Curry vezérletével megnyerte a hetedik meccset és ezzel az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) nyugati döntőjét.

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORTDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS

Golden State Warriors–Oklahoma City Thunder 96–88
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Golden State Warriorsnak.

A második félidőben vette át az irányítást a címvédő. Jól kezdtek a vendégek, nyugodtnak, koncentráltnak tűntek és tíz pont feletti előnyt építettek ki – Kevin Durant keveset vállalt, de azt nagyon hatékonyan tette. A harmadik negyedben aztán sebességet váltott a Warriors, elkezdtek ülni a kinti dobások, a Thunder pedig ettől megroppant – 29–12-re nyerték ezt a játékrészt a hazaiak és már ők vezettek 13 ponttal. Itt érződött Curryék mentális fölénye, az OKC-játékosok vitatkoztak egymással, a játékvezetőkkel és minden mozdulatukon látszott a frusztráció…

A hajrá Curryé és a Warriorsé volt. Ennek ellenére visszajött a meccsbe a Thunder, Kevin Durant agresszívvé vált, a GSW pedig kicsit talán túlságosan is megnyugodott – gyönyörű támadások végén ziccerek maradtak ki a bajnok oldalán. 90–86-nál mindkét csapatnak megvoltak a dobásai (előtte Steph Currynek volt egy 7–0-s etapja), de az OKC játéka teljesen befagyott, gyakorlatilag Durant erőlködéséből állt – a túloldalon viszont Curry kulcspillanatban kiharcolt, majd bedobott három büntetőt. Figura és elképzelés nélkül zárta a meccset és ezzel a szezont a vendégcsapat, sőt, szűk fél perccel a vége előtt még faultolni is elfelejtettek Westbrookék – Curry körberohanta a pályát, majd dobott még egy triplát…

Óriási párharc volt. Ebben a szériában minden benne volt, ami kellett: meglepetés, dráma, nagy fordítás, taktikai húzások – erre a találkozóra például változtatott kezdőcsapatán Steve Kerr és betette Andre Iguodalát. Az OKC a hatodik meccshez hasonlóan ismét elvesztette a hidegvérét és két szupersztárja képtelen volt higgadt, jó játékot mutatni a hajrában, ezzel szemben a túloldalon például Steph Curry (36 pont, 13/24 mezőnyből, 7/12 tripla) akkor lépett fel, amikor igazán kellett – ez jelentette a különbséget a két együttes között.

A Warriors legjobb dobói: Curry 36/21, Thompson 21/18, Green 11/3